Weekend za pół ceny - 450 obiektów w całej Polsce odwiedzisz znacznie taniej

Robert Kędzierski
Między 31 marca a 2 kwietnia odbędzie się druga edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". W jej ramach kilkaset obiektów obniży ceny o połowę.

Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polską Organizacją Turystyczną organizuje drugą edycję akcji  "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". Weźmie w niej udział 450  hoteli, restauracji, muzeów, schronisk, teatrów, zamków  i innych obiektów. 

Czytaj też: Władze Wenecji myślą o wprowadzeniu biletów wstępu do miasta. 

W 250 obiektach będzie można o 50 procent taniej wykupić nocleg, w stu innych taniej nabyć bilet dla zwiedzających. Tańsze będą też usługi gastronomiczne i transportowe.

Weekend za pół cenyWeekend za pół ceny polskazobaczwiecej.pl/

Lista atrakcji jest długa i obejmuje obiekty w całej Polsce. Ministerstwo przygotowało stronę, która pozwala przeszukać ofertę za pomocą mapy. Łatwo zatem znaleźć atrakcje w interesującej nas okolicy.

W pierwszej edycji "Weekendu za pół ceny" wzięło udział 60 tys. osób. Zwiększona ilość obiektów pozwala liczyć na większy sukces tegorocznej promocji. W zeszłym roku minister sportu i turystyki Witold Bańka przewidywał, że dzięki rządowemu programowi 500 plus wiele polskich rodzin będzie stać w końcu na to, żeby odpoczywać.

Akcja potrwa między 31 marca a 2 kwietnia.

Kilkadziesiąt zdjęć miejsc, które warto odwiedzić w Polsce umieściliśmy w naszej galerii. 

 
Więcej o: