To będzie noc przerw technicznych w dużych bankach. Ponad 15 milionów Polaków straci dostęp do swoich pieniędzy

Rafał Hirsch
Kilkugodzinne, albo dłuższe przerwy w oferowaniu swoich usług zapowiedziało łącznie siedmiu instytucji, w tym tak duże banki jak ING, Pekao SA czy mBank. To znaczy, że w nocy nie będzie można na przykład zapłacić kartą tych banków w restauracji.

Jeśli dziś wieczorem zapraszasz znajomych, bądź partnerów biznesowych na elegancką kolację w restauracji, a impreza przeciągnie się do późnych godzin nocnych to lepiej miej ze sobą gotówkę. W nocy może się okazać, że rachunku za kolacje nie da się zapłacić kartą, a bankomaty są wyłączone. 

Swoje przerwy techniczne na dzisiejszą noc zaplanowało kilka banków, w tym ING, Pekao SA i mBank. Banki te łącznie obsługują ponad 15 milionów ludzi. Oczywiście większość z nich w nocy śpi, ale niektórym może zdarzyć się problem. Chyba, że wcześniej zaopatrzą się w gotówkę. 

O północy przerwa techniczna zacznie się w ING Banku. To znaczy, że nie będzie można płacić kartami tego banku, nie da się wtedy wyciągnąć z bankomatów, ani płacić systemem BLIK. Do 5:30 klienci tego banku są skazani na gotówkę.

Komunikat ING o przerwie technicznejKomunikat ING o przerwie technicznej źródło: ING Bank

O 1:30 wyłączy się mBank. Do 7 rano karty tego banku nie będą działać ani w bankomatach, ani w sklepach czy restauracjach. Przez kilka godzin system będzie nieczynny, bo będą trwać prace modernizacyjne. 

Komunikat mBanku o przerwie technicznejKomunikat mBanku o przerwie technicznej źródło: mBank

Stosunkowo krótko, bo od 1:40 do 3:20 ma trwać przerwa techniczna w Pekao SA. Z kolei Bank Pocztowy wyłączy się już o godzinie 16:00 i pozostanie nieczynny aż do 18:00 w niedzielę. Deutsche Bank zapowiada przerwę między północą, a 9 rano. W niedzielny poranek remont będzie trwać w Toyota Bank. 

Z kolei cały weekend bez bankowości mobilnej muszą wytrzymać klienci Alior Banku. Tam remont trwa od wczoraj i zakończy się dopiero w poniedziałek rano. Kluczowe jest jednak to, że Alior w trakcie modernizacji nie odcina dostępu do bankomatów. Cały czas ma być też utrzymana możliwość płacenia kartami.

ZOBACZ TEŻ: Duże utrudnienia dla klientów Alior Banku przez cały weekend. A od poniedziałku zmiany w tabeli opłat

W "weekendzie z remontem" uczestniczyły też Getin Bank i Raiffeisen, ale te banki swoje prace modernizacyjne przeprowadziły już minionej nocy. Dziś powinny działać bez zakłóceń. 

Więcej o: