Biedronka prosi o zwrot produktów, które rozdawała za darmo. W zamian oferuje prezent

Darmowy gadżet dodawany w promocji okazał się nie spełniać standardów bezpieczeństwa. Klienci nie stracą zwracając go do sklepu.

Od 15 maja Biedronka dodawała do niektórych promocyjnych zestawów ze swojej oferty darmowe osłonki przeciwsłoneczne do szyb samochodowych. Ich producent, firma Ontex poprosił jednak o ich wycofanie w związki z „niewłaściwą” jakością, o czym poinformował za pośrednictwem Biedronki.

Informujemy, że Klienci proszeni są o zwrot osłonek w dowolnym sklepie sieci „Biedronka” w okresie od 19 czerwca do 18 września 2017 r. Wycofywane osłonki są podobne do osłonki przedstawionej na załączonym zdjęciu.

- czytamy w komunikacie opublikowanym przez sieć Biedronka.

Osłonki OntexOsłonki Ontex fot. Biedronka

Każdy klient, który posiada osłonkę może ją zwrócić do dowolnego sklepu Biedronki. Nie musi przy tym posiadać paragonu. Przy okazji zwrotu osłonki klient otrzyma bon o wartości 15 złotych do wydania w sieci Biedronka na dowolne artykuły z wyjątkiem papierosów, alkoholu oraz mleka i preparatów żywienia początkowego. Bon będzie ważny do 30 września 2017 roku, a akcja zwrotów trwa do 18 września.

Na stronie Biedronki brak informacji o dokładnych powodach wycofania produktu – nie informuje o tym ani sieć, ani producent, który za jej pośrednictwem informuje o problemach. Jednak na infolinii Biedronki dowiedzieliśmy się, że produkt został wycofany z uwagi na ryzyko połknięcia małych części przez dzieci.

Fakt, że klienci proszeni są o zwrot przedmiotu dodawanego gratis świadczy o tym, że zarówno producent, jak i Biedronka dbają o bezpieczeństwo dzieci swoich klientów.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]