Lidl będzie dostawcą prądu. Czy będzie tanio? Już mają odpowiedź

Lidl od 3 lipca będzie dostarczał energię elektryczną. Prąd ma pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Nową usługę niemiecki detalista nazwał „Lidl-Strom”. Lidl zapowiada, że energia będzie tania, mówi o „znacznej przewadze cenowej" nad większością lokalnych dostawców prądu. Do 31 stycznia 2019 odbiorcy będą korzystać z gwarancji ceny. Nowi klienci, którzy podpiszą umowę, otrzymają kupon zakupowy o wartości 10 euro.

W pełni ekologiczna energia

Lidl podkreśla, że program „Lidl-Strom” pozwoli mu potwierdzić pozycję odpowiedzialnego sprzedawcy detalicznego. Nawiązał w związku z tym współpracę z dostawcą energii E.on, który oferuje energię w całości ze źródeł odnawialnych – elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych, certyfikowanych przez Tüv.

- Razem z E.on, oferujemy naszym klientom zieloną energię w rozsądnej cenie, pochodzącą ze zrównoważonych i odnawialnych źródeł – mówi Jan Bock, dyrektor zarządzający ds. zakupów w Lidlu. - Znaleźliśmy partnera do współpracy, która gwarantuje bezpieczne i stabilne dostawy energii dla naszych klientów. „Lidl-Strom” sprawia, że wszyscy mogą coś zrobić dla naszego środowiska.

Lidl od niedawna w USA

Lidl stanowi część Grupy Schwarz, która jest też właścicielem sieci hipermarketów Kaufland. Działa w wielu krajach Europy, gdzie ma około 10 tys. sklepów Lidl, w Polsce jest ich ponad 600.

Od kilkunastu dni Lidl działa również w Stanach Zjednoczonych. Amerykański rynek chce podbić niskimi cenami. Do końca 2017 roku chce otworzyć tam 100 dyskontów.

***

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o: