Konkurencja dla McDonald's weszła do Polski. Pierwszą restaurację otworzy już 1 września

1 września szwedzka sieć restauracji Max Premium Burgers otworzy we Wrocławiu swój pierwszy lokal w Polsce.

Pierwszy lokal będzie się mieścił we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej. Otwarcie lokalu nastąpi 1 września o godzinie 9:30.

Menu Max Premium Burgers jest podobne do tego z innych sieci fast-food - znajdą się w nim zarówno burgery mięsne, nuggetsy czy skrzydełka. To co ma stanowić różnicę jest m.in. bogata oferta wegetariańska, wegańska czy bezglutenowa. 

Goście będą mogli zamawiać posiłki zarówno przy ladzie, jak i poprzez interaktywne kasy. Przy stolikach zostały zainstalowane gniazdka prądu.

Szwedzka spółka już zapowiada, że jednej restauracji we Wrocławiu nie poprzestanie. - W planach mamy już kolejne. W następnych latach chcemy jeszcze bardziej przyspieszyć, by w ciągu dekady mieć w Polsce przynajmniej 200 restauracji – komentuje Richard Bergfors, CEO Max Premium Burgers. Następne „w kolejce” do ugoszczenia sieci Max, jeszcze w 2017 r., są Warszawa i Gdańsk

200 restauracji w Polsce w ciąg dekady to bardzo ambitny plan biorąc pod uwagę, że na razie sieć Max Premium Burgers na całym świecie (nie tylko Szwecja, także m.in. Norwegia, Dania, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie) liczy nieco ponad 120 restauracji. Działają one zarówno w formule właścicielskiej, jak i franczyzowej.

W maju, w rozmowie z ISBNews, Richard Bergfors mówił, że na razie sieć będzie otwierała w Polsce lokale własne, ale w przyszłości liczy również na rozwój w modelu franczyzowym. Poza lokalami w centrach handlowych, sieć zakłada również powstawanie restauracji jako samodzielnych placówek typu drive-in. 

W zeszłym roku obrót spółki wyniósł ponad 300 mln euro - to sprawiło, że Max stał się najbardziej dochodową siecią restauracji w Szwecji. Jednak to największego konkurenta w opinii spółki, czyli McDonald’s, jeszcze jej daleko. Amerykańska spółka w zeszłym roku osiągnęła wynik na poziomie 24,6 mld dol. Prowadzi 36,8 tys. lokali. 

Max Premium Burgers w przyszłym roku będzie świętować 50-lecie działalności.

***

Ojciec dał mi radę: "Dobry interes, to jest interes dla obu stron. Interes dobry dla jednej strony, to jest szwindel" - prof. Andrzej Blikle [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (74)
Konkurencja dla McDonald's weszła do Polski. Max Premium Burgers otwiera restaurację we Wrocławiu
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  W Szwecji siec hamburgerow Clock padla pod koniec lat 90. w konkurencji z kebabami.

 • ksobier

  Oceniono 3 razy 1

  Juz na poczatku negujecie, ze to konkurencja dla donaldsa. Mcdonalds jakies 8 lat temu chcial zmienic wizerunek zmieniajac wystroj i wprowadzajac wegetarianskie i 'zdrowe' jedzenie. Po kilku latach walki o klientow 'zdrowego' odzywiania zrezygnowali z produktow bo po prostu nikt tego nie kupowal, a sprzet i produkty zajmowaly miejsce w kuchni i lodowkach.

 • galtomone

  Oceniono 1 raz 1

  EEEE, a mial byc Taco Bell.... Niby to tez junk food - ale ileż można tego samego?
  Wszedzie tylko hamburgery, kebaby i pizza.

  Nie może ktoś wejśc z jakims innym żarciem. Take burrito z wolowina i fasola czlowiek raz na jakis czas by zjadl... o jakichs fajnych chinskich pierozkach nie wspomne...

 • okiemserca

  Oceniono 1 raz 1

  Tytuł: Konkurencja dla McDonalds!!! - koncowe zdania: siec ma 120 punktów na całym świecie (!) a McDonald ponad 36 000 !!!. no konkurencja jak diabli, Mc Donalds sika po nogach

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 1 raz 1

  I rrruuuszyyyliiii.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX