Gigant hurtowy przejmuje sieć sklepów Mila. Transakcja warta 350 mln zł

Robert Kędzierski
Grupa Eurocash podpisała umowę przedwstępną z właścicielem sieci sklepów Mila. 188 placówek trafi w ręce nowego właściciela, o ile transakcji nie zablokuje UOKiK.

Eurocash z Komornik pod Poznaniem dzieli już tylko formalność od zostania właścicielem sieci Mila. Firmy, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, podpisały dziś umowę przedwstępną, której wartość określono na 350 mln zł, ale nie obejmuje części nieruchomości, których Eurocash nie przejmie. 

Zawarcie umowy przyrzeczonej jest uzależnione od spełnienia się warunków zawieszających uzgodnionych w umowie przedwstępnej, w szczególności uzyskania przez Eurocash zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przedmiotową koncentrację.

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Formalnie transakcja zawarta jest z Argus Retail Holding Limited, spółką prawa cypryjskiego, Elbrus Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie, Robertem Kasnerem, Robertem Załęskim oraz Stanisławem Sosnowskim.

Prawie 14 tys. sklepów w sieci Eurocash

Do sieci Mila należy 188 sklepów w całej Polsce o średniej powierzchni 460 m2. Najwięcej jest ich w województwach kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim i śląskim. Sieć zatrudnia 5,4 tys. pracowników. W ubiegłym roku jej sprzedaż wyniosła prawie 1,5 mld zł, a zysk operacyjny (EBITDA) około 4,8 mln zł.

Czytaj też: 10 lat temu skończyła się w Polsce wielka hossa. Wspominamy ten moment.

Grupa Eurocash to lider na polskim rynku hurtowej dystrybucji produktów żywnościowych. Jak podaje firma, wspierane przez nią sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają prawie 14 tys. sklepów pod markami abc, Groszek, Delikatesy Centrum czy Lewiatan. W 2016 roku Grupa Eurocash miała ponad 21 mld zł przychodów ze sprzedaży i 190 mln zł zysku netto.

***

Więcej o: