Euronet chce obniżyć limit jednorazowej wypłaty. Część klientów zapłaci wyższe prowizje

Euronet to monopolista na polskim rynku. Posiadając sieć 7500 bankomatów i wpłatomatów dla wielu stanowi podstawowe źródło dostępu do pieniędzy. Do tej pory jego użytkownicy mogli jednorazowo wypłacić od 2,5 do 4 tys. zł., ale teraz firma testuje obniżenie limitu do 1 tys. zł. Kto chce więcej, będzie musiał wykonać kilka operacji.

Na razie sprawa ma charakter pilotażowy i limit obowiązuje w wybranych urządzeniach. Jak podaje Interia.pl, są one wybierane losowo, a ich liczba ciągle rośnie. 

W rozmowie z Interią przedstawicielka firmy tłumaczy, że działania wpisują się w strategię sieci na najbliższe lata.

- W związku z realizowaną strategią wzrostu stale poszukujemy narzędzi służących optymalizacji procesów działania sieci Euronet, tak aby przy zwiększaniu udziału w rynku obniżać koszty jej utrzymania. Jednym z takich rozwiązań jest przechodząca obecnie etap pilotażu modyfikacja przebiegu transakcji, polegająca na obniżeniu maksymalnej kwoty jednorazowej wypłaty do 1 tys. zł, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wypłaty wielokrotności tej kwoty - mówiła w rozmowie z Interia.pl Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Miziołek w swojej wypowiedzi podkreśliła, że zmiana dotknie 5 proc. klientów sieci, ponieważ tylko taka grupa wypłaca kwoty powyżej 1 tys. zł.

Dla klientów, którzy jednorazowo będą chcieli wypłacić większą sumę pieniędzy oznacza to wydłużenie całej procedury, konieczność obejrzenia kolejnych reklam, a w niektórych przypadkach również obciążenie większą prowizją związaną z limitem darmowych wypłat z bankomatu.

Więcej o: