Czekasz na paczkę z DHL? Masz problem. Kurierzy zastrajkowali

Andrzej Mandel
Nawet osobiste zgłoszenie po paczkę może nie pomóc. Pod choinkami może zabraknąć prezentów, bo kurierzy DHL zastrajkowali.

Piątkowy, przedświąteczny ranek okazał się być nieprzyjemny dla szefostwa DHL. Rano kurierzy jednej z największych firm kurierskich w Polsce postanowili bowiem zastrajkować. Według informacji, którą jako pierwsza podała Wirtualna Polska, kurierzy nie wyjechali dziś do pracy z bazy przy ulicy Osmańskiej w Warszawie.

Jak donosi DHL, około 12:30 kurierzy po negocjacjach z przedstawicielami firmy wrócili do pracy. I tak jednak oznacza to olbrzymie opóźnienia w doręczeniach. Sytuacja jest więc napięta, a szanse na to, że paczki dotrą do wszystkich adresatów przed świętami są znikome. Może nie pomóc nawet osobiste zgłoszenie się do DHL, gdyż wiele paczek jest już na samochodach kurierów. Szukanie pozostałych może natomiast potrwać.

Strajk kurierów ma lub miał miejsce nie tylko w Warszawie, ale także w innych miastach. Według nieoficjalnych informacji kurierzy domagają się poprawy warunków płacowych. Według serwisu strajk.eu tylko niewielka część kurierów i pracowników magazynów zatrudniona jest na umowę o pracę bezpośrednio przez DHL, wielu kurierów pracuje w oparciu o tzw. samozatrudnienie, a pracownicy magazynów najczęściej wynajmowani są od agencji pośrednictwa pracy. Płace mają nieznacznie przekraczać płacę minimalną, a kurierzy skarżą się na przepracowanie.

***

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o: