Plus przedstawia nową ofertę. Ma być prościej. I bardziej elastycznie

Od 14 lutego klienci podpisujący umowę z Plusem będą mogli wybierać abonamenty z kompletnie nowej oferty. Firma określa ją jako elastyczną. Faktycznie wydaje się zrozumiała. W czym tkwi sedno zmian?

Plus postanowił kompletnie przebudować swoją ofertę. Od 14 lutego wprowadza nowe plany taryfowe.

To co rzuca się w oczy to prostota oferty. Dotyczy zarówno abonamentu, oferty MIX jak i planów internetu.

Abonament w Plus - trzy proste plany

Nowe abonamenty PlusNowe abonamenty Plus Fot. Plus

Konsumenci mają trzy możliwości wyboru. Mogą zapłacić za 30, 40 i 50 zł. W każdym rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane. Różnica tkwi w wielkości pakietu danych. Najtańszy abonament daje 2GB, płacąc 40 zł otrzymujemy 4GB, a za 50 zł internet jest nielimitowany. Niestety tylko pod względem ilość danych – prędkość spada do 2 Mb/a po ściągnięciu 12 GB.

Druga różnica dotyczy dodatkowej karty, którą klienci mogą domówić do głónego abonamentu W najtańszych z nich kartę można dobrać za 15 zł. Decyzje o zakupie trzeba podjąć w momencie podpisywania umowy. Podobnie sprawa wygląda w 40 złotowym abonamencie, tu cena wynosi jednak 20 zł. W przypadku ostatniego z abonamentów dodatkowa karta kosztuje 25 zł, ale dobrać do oferty można ją w każdej chwili.

Mix po nowemu

Plus Mix - oferta ważna od 14 lutegoPlus Mix - oferta ważna od 14 lutego Fot. Plus

Oferta w Mixie też się zmienia. W wersji z telefonem płacimy 30, 40 lub 50 zł. Otrzymujemy odpowiednio 200, 400 lub nielimitowana ilość rozmów i 2, 4 oraz 6GB internetu. 

Giabajty sieci

Internet w Plus (od 14 lutego)Internet w Plus (od 14 lutego) Fot. Plus

Abonamenty internetowe również wyglądają dość prosto. Kwota 30 zł daje 30 GB danych, płacąc 40 zł możemy ściągnąć 45 GB, za 50 zł otrzymamy 60 GB. Najdroższa z ofert, za którą zapłacić trzeba 70 zł, daje 100GB. We wszystkich planach , za wyjątkiem najtańszego, otrzymamy usługę "internet lte bez końca". Wszystkie oferty dają możliwość korzystania z pakietu Ipla Plus.

Czytaj też: Pracowali dla operatora z wyjątkowo rozbudowaną ofertą. Odeszli, stworzyli nową firmę z JEDNĄ taryfą. 

Należy pamiętać o tym, że osoby przenoszące numer i przedłużające umowę dostaną dodatkowe gigabajty do każdej z powyższych ofert. Na przykład w abonamencie za 30 zł lub 40 zł klient na trzy miesiące dostaje pakiet internetowy z wyższej taryfy. 

Oferta Plusa faktycznie wygląda dość przejrzyście. Konsumenci powinni jedynie pamiętać co oznacza "Internet LTE bez końca" - po wyczerpaniu limitu prędkość spada do 1Mb/s. W przypadku smartfonu pakiet 12 GB wydaje się limitem dostatecznym.