IKEA wycofuje z rynku popularne słodycze. Mogły ulec skażeniu. Problem dotyczy również Polski

Szwedzki koncern IKEA poinformował o wycofaniu z rynku popularnych pianek Godis Paskkyckling Polscy klienci mogą zwrócić słodycze w dowolnym sklepie sieci. Nie muszą pokazywać paragonu.

Stugramowe opakowania pianek Godis Paskkyckling zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na możliwe skażenie. Jak informuje szwedzki serwis "Aftonbladet", w magazynach, w których przechowywane były słodycze, grasowały myszy.

Godis Paskkyckling były sprzedawane m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii, Norwegii i w Polsce, co potwierdza również polskie biuro prasowe sieci IKEA.

Przypadek został zgłoszony przez IKEA w Irlandii. Zapobiegawczo, produkt Godis Paskkyckling został wycofany na wszystkich rynkach

- czytamy w komunikacie prasowym przesłanym serwisowi o2.pl.

Partia słodyczy, które mogły ulec skażeniu, posiada na opakowaniu informację o dacie przydatności do spożycia między 23 październikiem 2018 r., a 25 stycznia 2019 r.

Pianki Godis P?skkycklingPianki Godis P?skkyckling fot. IKEA

Jednocześnie szwedzka firma przeprasza już klientów za niedogodności i informuje, że zakupione opakowania pianek Godis Paskkyckling polscy klienci IKEA mogą zwracać w dowolnym sklepie sieci - bez względu na to czy posiadają dowód zakupu.

Cotygodniowe podsumowanie roku 7/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha