Biedronka: Jesteśmy przygotowani na wolne niedziele. Sklepy czynne dłużej, więcej kas

Dłuższe godziny pracy sklepów, więcej promocji w tygodniu, gwarancja otwarcia wszystkich kas, więcej pracowników w piątki i soboty - to odpowiedź Biedronki na zakaz handlu w niedziele.

- W związku z wejściem w życie nowych przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, wprowadza zmiany w funkcjonowaniu swoich placówek – poinformował Jeronimo Martins w specjalnym komunikacie. Zmiany polegają na wydłużeniu godzin otwarcia sklepów oraz usprawnieniu obsługi klientów. - Celem tym zmian jest zapewnienie jak największego komfortu zakupowego dla klientów – tłumaczy właściciel Biedronki.

Biedronki czynne co najmniej do 22.00

Najważniejsze zmiany wchodzą w życie już w tym tygodniu.

Jeronimo Martins zapowiada wydłużenie godzin otwarcia sklepów w każdy piątek i sobotę. O godzinę. Dzięki temu będą one czynne przynajmniej do godz. 22.00. - Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie czynna nawet do godz. 23.00 – czytamy w komunikacie firmy.

W sklepach Biedronka w czasie szczytu zakupów w piątki i soboty otwarte mają być wszystkie kasy. Zakres godzinowy tego otwarcia może się różnić w poszczególnych sklepach. Jak jednak zapewnia Jeronimo Martins „gwarancja wszystkich otwartych kas obejmie 5 godzin w każdym z tych dni”.

Sieć zapowiada też zwiększoną częstotliwość dostaw do sklepów w okresie weekendowym. - Tak, by zapewnić pełną dostępność produktów świeżych oraz promocyjnych - tłumaczy.

W ciągu tygodnia w sklepach sieci Biedronka zwiększona ma być liczba promocji. Chodzi o to, by ruch klientów rozłożył się bardziej równomiernie na poszczególne dni.

- Aby sprostać oczekiwaniom zakupowym klientów i obsłużyć spodziewany większy ruch, w piątki i soboty w sklepach należących do sieci będzie pracowało 5 tysięcy osób więcej niż podczas dotychczasowych weekendów – zapowiada też Jeronimo Martins.

"Wszyscy będziemy się uczyli nowej sytuacji"

– Respektując przepisy prawa, na pierwszym miejscu jak zawsze stawiamy oczekiwania naszych klientów. Dlatego podjęliśmy konkretne działania, aby zapewnić pełną dostępność produktów i sprawną obsługę przy kasach, a dzięki temu zadbać o satysfakcję klientów podczas zakupów – mówi cytowany w komunikacie Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska. - Oczywiście, wszyscy będziemy się uczyli tej nowej sytuacji, dlatego w najbliższych tygodniach bardzo dokładnie będziemy analizować zachowania naszych klientów i – jeśli zajdzie taka potrzeba – wprowadzać kolejne zmiany - dodaje.

Biedronka przygotowała też specjalną kampanię informacyjną dla klientów.

Kiedy nie zrobimy zakupów?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele weszła w życie 1 marca. Początkowo sklepy będą otwarte w dwie niedziele w miesiącu. Z czasem zakaz handlu obejmie jednak niemal wszystkie niedziele.

W marcu zakaz handlu obejmie dwie niedziele. Sklepy mają być zamknięte 11 i 18 marca.

W kwietniu zakupów nie zrobimy w okresie Świąt Wielkanocnych, czyli 1 i 2 dnia tego miesiąca. Sklepy będą też zamknięte w niedziele 8, 15 i 22 kwietnia.

Niedziele z zakazem handluNiedziele z zakazem handlu gazeta.pl

Kłopoty będą miały zwłaszcza centra handlowe

Firma doradcza PwC wieszczy, związane z ograniczeniem handlu w niedzielę, problemy centrów handlowych.

- Około 30 proc. umów najmu w centrach handlowych może być renegocjowana w najbliższym czasie w związku z wejściem w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta – przekonują eksperci PwC.

Tłumaczą, że ograniczenie godzin pracy oznaczać będzie spadek obrotów sklepów. Ich zdaniem, spodziewane wyższe obroty w piątki i soboty, nie zrekompensują tych ubytków. Sklepy będą się więc domagały niższych cen najmu. Uderzy to w centra handlowe.

- Na zakazie stracą też wynajmujący, którzy pobierają czynsz od obrotu. Im niższy obrót najemcy, tym niższy czynsz wynajmującego, a koszty utrzymania centrum handlowego się nie zmienią – przekonywała kilka dni temu Katarzyna Barańska, radca prawny w kancelarii PwC Legal. - Ustawa uderzy przede wszystkim w małe centra handlowe, które nie zrekompensują sobie strat w niedzielnym handlu, np. punktami rozrywki czy punktami gastronomicznymi - dodała.

Cotygodniowe podsumowanie roku 09/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o:
Komentarze (310)
Zakaz handlu w niedziele. Biedronka: Jesteśmy już przygotowani. Sklepy czynne dłużej, więcej kas
Zaloguj się
 • fragola50

  Oceniono 62 razy 40

  Koniec pracy o 22.00 - żony, matki i kochanki będą w domu około północy...

 • el.pistolero

  Oceniono 55 razy 39

  Niezły armagedon zafundowały ludziom PiSiory. Będzie taka sama szopka jak przed każdym, nawet pojedynczym dniem świątecznym. Zakupy jak przed klęską żywiołową.
  I nie pieprzcie mi tu o biednych pracownikach, pragnących wolnej niedzieli. Dużo bardziej pragną godnych pensji, mniej krętactwa z lipnym zatrudnianiem na część etatu, kasy za nadgodziny itd.

 • muczacza7

  Oceniono 11 razy 11

  Wcześniej mieli wolne niektóre soboty i niedziele w grafiku - teraz tylko niedziele....

 • samezrp

  Oceniono 13 razy 11

  "w piątki i soboty w sklepach należących do sieci będzie pracowało 5 tysięcy osób więcej niż podczas dotychczasowych weekendów"
  No i to tyle na temat: niedziela z rodziną.
  Barany pisiorskie.

 • kl0ss

  Oceniono 20 razy 10

  Buhahahahaha! Ups! W niedzielę będą odsypiać zapierdziel w weekendy i znowu do kościoła nie pójdą. Jaka szkoda.... to musi być rozczarowanie w ePiSkopacie, bo jak to mówią ch...j bombki strzelił, choinki nie będzie.

 • amel.ka

  Oceniono 11 razy 9

  Ekstra armagedon w każdą sobotę jakby miała nadejść klęska żywiołowa. Zatem mi już odpadły dwa dni w które można jakoś normalnie zrobić zakupy.

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 19 razy 9

  Rząd "Dobrej Zmiany" najpierw dał ludziom kasę w ramach programu 500+ a następnie zamknął przed nimi sklepy w najbardziej handlowy dzień. Na dodatek, zamykając sklepy w najbardziej handlowy dzień, ogranicza sobie wpływy do budżetu z tytułu podatku VAT. Co jest dosyć dziwne biorąc pod uwagę, że konsumpcja jest istotnym filarem wzrostu gospodarczego w Polsce.

 • pandzik

  Oceniono 8 razy 8

  zaraz znowelizuja ustawe i sie okaze ze niedziela jest od 13tej w sobote

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX