GetBack nie płaci odsetek. Będzie protest pod siedzibą spółki, "jednoczmy się szybko, działajmy stanowczo"

Pojawiają się kolejne informacje dotyczące spółki GetBack. Do niedawna drugi windykator w Polsce nie wypłacił po raz pierwszy odsetek od obligacji notowanych na rynku Catalyst. We wtorek planowany jest protest pod siedzibą spółki.

W poniedziałek na rynek napłynęły kolejne informacje dotyczące działalności spółki GetBack. Portal Obligacje.pl doniósł, że windykator nie przekazał na rachunek w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych około 230 tys. zł odsetek od notowanych na Catalyst obligacji GB21019 o wartości 16,3 mln zł. A GetBack pożyczył, sprzedając obligacje, ponad 1,5 mld zł.

Portal zauważa, że papiery GB21019 to pierwsza seria wśród notowanego na Catalyst długu GetBacku, która nie została obsłużona w terminie i przypomina, że w ubiegłym tygodniu spółka nie wykupiła od funduszu inwestycyjnego Quercus obligacji za 5,5 mln zł. Do tej pory też nie skomentowała tych wydarzeń.

Strona internetowa obligatariuszy na FacebookuStrona internetowa obligatariuszy na Facebooku Zrzut ekranu - Facebook

Na Facebooku powstała już "getBack - grupa poszkodowanych obligatariuszy (klientów)" – wieczorem w poniedziałek miała już 526 członków. - Jednoczmy się szybko, działajmy stanowczo, celem odzyskania naszych włożonych pieniędzy – czytamy w opisie grupy.

Jednym z pomysłów jej członków jest zwołanie na wtorek na godzinę 10.00 demonstracji przed siedzibą GetBacku.

Zawiadomienie w prokuraturze

A wcześniej - pod koniec minionego tygodnia KNF złożyła w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulowania informacją, a także, jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna" zwróciła o wsparcie do ABW. Chodzi tu o głośny komunikat Getbacku dotyczący rozmów o finansowaniu z PFR i PKO BP, których przeprowadzeniu zaprzeczyły te dwie instytucje. Byłemu już prezesowi firmy Konradowi Kąkolewskiemu grozi za to kara grzywny do 5 mln zł i/lub pozbawienia wolności do lat pięciu.

 Z ustaleń "DGP" wynika też, że w piątek doszło do spotkania premiera z prezesem GPW Markiem Dietlem oraz szefem KNF w kwestii GetBacku. A w środę i w czwartek agencje obniżyły rating spółki windykacyjnej.

"Popełniłem już tyle głupich błędów w biznesie, że teraz statystycznie musi mi się udać"

Tekst pochodzi z blogu „Giełda i gospodarka.pl".

Więcej o: