Sharon Stone zachęca: głosujcie na polski startup. Może uratować miliony ludzi

Robert Kędzierski
Polska firma technologiczna ma szansę zyskać miliony dolarów finansowania na rozwój swojego innowacyjnego produktu. Technologia, która ma pomóc dotkniętym afazją zyskała wsparcie Sharon Stone. Od internautów zależy, czy zyska aprobatę kapituły konkursu Chivas The Venture.

Neuro Device, polska firma technologiczna, która pracuje nad urządzeniem niosącym pomoc osobom dotkniętym afazją, ma szansę zwyciężyć w globalnym konkursie Chivas The Venture. Startup wygrał już w Polsce, gdzie w aż trzech etapach konkurował z około setką zgłoszonych projektów. Teraz ma szansę na milion dolarów, o ile uda mu się zająć pierwsze miejsce w skali globalnej.

Sharon Stone wspiera Polaków

Swoje wsparcie dla projektu wyraziła za pomocą Twittera Sharon Stone, popularna hollywoodzka aktorka. Stwierdziła, że problematyka jest dla niej istotna, a polska firma może przynieść realną pomoc milionom osób. 

Afazja jest najczęściej skutkiem udaru. Uniemożliwia lub w znacznym stopniu utrudnia posługiwanie się mową. Urządzenie Neuro Device jest pomocne w rehabilitacji. Niewielki hełm pozwala stymulować odpowiednie obszary mózgu i wspomagać proces powrotu do pełnej sprawności. Jest na tyle prosty w obsłudze, że chory nie musi udawać się do specjalisty. Proces rehabilitacji może być prowadzony w domu, z pomocą rodziny, a to znacznie go przyspiesza. Obniża też koszt

Polacy mogą pomóc milionom

Jak podkreśla Neuro Device afazja dotyka rocznie 5 milionów osób. Jedna czwarta chorych jest poniżej 40 roku życia. Stosowanie urządzenia jest skuteczne w 50 proc. przypadków. W samej tylko Unii Europejskiej stosowanie urządzenia Neuro Device w warunkach domowych mogłoby przynieść 3 mld euro oszczędności - o tyle mniej służba zdrowia musiałaby wydać na rehabilitację. 

Czytaj też: Rozmawialiśmy z ważną postacią Netflixa. Firma, która podbiła serca internautów ma plan. 

Neuro Device jest firmą specjalizującą się w rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu badań naukowych, diagnostyki i terapii układu nerwowego. Firma opracowała więcej urządzeń związanych z neuronauką - między innymi Stymulator Kory Somatosensorycznej (wspomaga diagnostykę i leczenie schorzeń neurologicznych), czy specjalną kamerę ułatwiająca prowadzanie badań rezonansem magnetycznym. 

Zostały godziny

Głosowanie, które może dać zwycięstwo polskiej firmie, kończy się w środę o godz. 11.00 polskiego czasu. Swój głos, po zalogowaniu się za pomocą Facebooka, oddać można na tej stronie. Zwycięzca rywalizacji zostanie dodatkowo honorowany  kwotą 50 tys. dolarów

***

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: