Strefa Abo - TVP uruchomiła nowy serwis VOD. Dużo tańszy niż Netflix. Co oferuje?

Robert Kędzierski
Po dwóch latach Jacek Kurski spełnia swoją obietnicę. TVP uruchamia nowy serwis VOD. Kosztuje znacznie mniej niż Netflix, a dla niektórych będzie nawet dostępny za darmo.

TVP informuje o uruchomieniu nowej usługi. Serwis Vod.tvp.pl został rozszerzony o nowy katalog o nazwie "Strefa Abo". Znajduje się w nim ok. 150 niedostępnych wcześniej filmów i seriali. Osoby, które opłacają abonament radiowo-telewizyjny nie muszą płacić za dostęp do serwisu. Z serwisu mogą korzystać też osoby ustawowo zwolnione z obowiązku płacenia za abonament. Logując się do serwisu należy podać numer identyfikacyjny abonenta.

Uruchomienie nowej usługi było możliwe dzięki podpisaniu porozumienia z BBC. Internauci będą mogli obejrzeć tytuły takie jak "Allo, ‘Allo!”, "Wojna i pokój", "Dom z kart" czy "Duma i uprzedzenie". Strefa VOD ma też umożliwiać dostęp do przedpremier takich seriali jak "M jak miłość", "Korona królów", czy "Ojciec Mateusz". 

Platforma ma w swojej bibliotece również zagraniczne produkcje - "Riviera" (z Wielkiej Brytanii), "Kontakt" (z Francji) czy "Grupa specjalna Kryzys" (Japonia), oraz seriale dokumentalne takie jak: "Ostatni w Aleppo", "Obcy w raju", "Legendy rocka", "Gwiazdy kina", a także seriale dla dzieci. 

TVP wierzy w sukces

Według  Macieja Staneckiego, członka zarządu TVP, publiczna telewizja może pochwalić się w najpopularniejszym serwisem VOD w Polsce. Nowa usługa ma jeszcze bardziej podnieść popularność serwisu.

W marcu serwis vod.tvp.pl zanotował ponad 3,2 mln realnych użytkowników i 48,6 mln odsłon (dane Gemius/PBI marzec 2018). Mamy seriale, filmy ale i serwisy sportowe, a zwłaszcza transmisje sportowe. I mamy ich rekordowo dużo. Spodziewamy się dwukrotnego zwiększenia liczby jednoczesnych transmisji w czasie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Dzięki strefie ABO budujemy też silniejszą więź z widzami. Dostęp do niej mają nie tylko płacący abonament, ale również osoby z niego zwolnione, na przykład osoby starsze i niepełnosprawne. To pozwala im oglądać wszystkie treści za darmo. Pozostali widzowie VOD mają dostęp do Strefy ABO za niewielką opłatą

– wyjaśnia Stanecki.

Dostęp do serwisu w niskiej cenie

Widzowie, którzy nie płacą abonamentu mogą skorzystać z nowego serwisu przez 14 dni bez opłat, a następnie kontynuować subskrypcję za 9,99 zł/30 dni. To dużo mniej niż w przypadku np. Netflixa, gdzie ceny zaczynają się od 34 zł. Aktywacja dostępu do serwisu wymaga weryfikacji karty płatniczej - w momencie rejestracji zostanie ona obciążona kwotą 1 zł. 

Czytaj też: Przez lata zasiadanie w radzie nadzorczej państwowej spółki wymagało wyższego wykształcenia. To już przeszłość. 

TVP zapewnia, że Strefa Abo będzie sukcesywnie powiększana o nowe pozycje. Nowe tytuły będą publikowane co kwartał, a najbliższe pojawią się już w lipcu.

Jacek Kurski, szef Telewizji Polskiej, stworzenie nowego serwisu VOD obiecywał w styczniu 2016 roku. Uruchomienie Strefy Abonenta można uznać za spełnienie deklaracji sprzed ponad dwóch lat. 

Źródło: centruminformacji.tvp.pl

***

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: