Powrót dużej promocji. Tym razem można dostać łącznie aż 500 zł na zakupy w sklepach sieci Biedronka

Aż 500 zł na zakupy w Biedronce mogą zyskać osoby, które skorzystają z promocji karty kredytowej Citi Simplicity w banku Citi Handlowy.

Bank Citi Handlowy co jakiś czas kusi klientów zainteresowanych kartą kredytową Citi Simplicity m.in. właśnie voucherami na zakupy do Biedronki. Ostatnio oferował 300 zł, teraz daje o ponad połowę więcej, bo aż 500 zł. Ale po kolei.

Pierwszym warunkiem wzięcia udziału w promocji jest oczywiście zawnioskowanie o kartę kredytową Citi Simplicity. W tym celu należy wypełnić krótki formularz z podstawowymi danymi osobowymi. Potem trzeba poczekać, aż na podany numer telefonu zadzwoni doradca z banku. Ten przeprowadzi przez proces wnioskowania o kartę kredytową.

Następnie konieczne jeszcze będzie przesłanie do banku dokumentu dochodowego, którym najczęściej jest zaświadczenie o zatrudnieniu i miesięcznych zarobkach. I tyle - trzeba mieć nadzieję na pozytywną decyzję banku, a potem oczekiwać podpisania umowy i otrzymania karty.

Jak zdobyć e-kod do sklepów Biedronka?

Aby zdobyć e-kody na zakupy w sklepach sieci Biedronka, konieczna jest odpowiednia aktywność w korzystaniu z otrzymanej karty kredytowej Citi Simplicity. I to aktywność, nie ma co kryć, dość spora. Otóż aby otrzymać za dany miesiąc e-kod o wartości 50 zł do Biedronki (więcej o tym, jak działa taki e-kod, dalej w opisie), posiadacz karty musi wydać nią w miesiącu przynajmniej 1000 zł. Promocja trwa przez 10 miesięcy, więc maksymalnie można zdobyć 10 e-kodów o łącznej wartości 500 zł. Co ważne, niespełnienie warunku w jednym miesiącu nie dyskwalifikuje z możliwości zdobycia e-kodów za inne miesiące.

Jest jeszcze jeden warunek promocji, już banalnie prosty, ale tym bardziej głupio byłoby o nim zapomnieć. Nie później niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy o kartę (czyli np. do końca czerwca, jeśli umowę podpisało się w maju) trzeba zalogować się przynajmniej raz do serwisu bankowości internetowej Citibank Online lub do aplikacji mobilnej Citi Mobile.

Z pełnym regulaminem promocji można zapoznać się w tym miejscu.

Jak spełnić warunek 1000 zł?

Na pierwszy rzut oka te 1000 zł, które minimalnie trzeba wydać kartą kredytową w miesiącu, to sporo. Z drugiej strony to „tylko” ok. 30-35 zł dziennie. Osoby aktywnie płacące kartą raczej nie będą miały problemu ze spełnieniem tego warunku.

Jak łatwo spełnić warunek min. 1000 zł wydatków w miesiącu? Zapewne warto będzie lekko zmienić swoje przyzwyczajenia, i za większość zakupów płacić kartą Citi Simplicity, a nie np. kartą debetową do konta osobistego.

Kartą kredytową Citi Simplicity płaci się dokładnie tak samo jak kartą debetową - jest zbliżeniowa, ale w razie obaw tę funkcję można wyłączyć. Pamiętać natomiast należy o tym, że tę kartę kredytową co miesiąc w okresie bezodsetkowym należy całkowicie spłacać – inaczej bank zacznie pobierać odsetki (więcej o tym, jak działa karta kredytowa Citi Simplicity, dalej w tekście). Ze spłatą nie powinniśmy mieć problemów, bo płacąc „kredytówką” za to, za co normalnie zapłacilibyśmy kartą debetową, de facto nie wydajemy pieniędzy z konta osobistego i tworzą się tam oszczędności.

Jeśli wydaje ci się pod koniec miesiąca, że jednak nie dasz rady wydać min. 1000 zł, możesz spróbować nap. takich pomysłów:

  • Zapłacić za znajomych / członków rodziny za jakiś sprzęt, zakupy, tankowanie itd., a potem umówić się za zwrot tych pieniędzy

  • Pojechać na większe zakupy - nie chodzi o kupowanie niepotrzebnych rzeczy, ale możesz np. kupić zgrzewkę mleka zamiast co dwa dni przynosić ze sklepu po jednym. Możesz też kupić coś, co i tak planowałeś nabyć, ale np. za kilka miesięcy – ot, choćby opony zimowe

  • Kup kartę podarunkową np. na zakupy na stacji benzynowej. Z jednej strony wydasz pieniądze, a z drugiej ich nie stracisz – kiedyś zapłacisz nią np. za paliwo.
     

Jak działa e-kod?

Po zrealizowaniu warunku wydania min. 1000 zł w danym miesiącu, dostanie się w wiadomości w systemie bankowości internetowej Citibank Online e-kod na kwotę 50 zł na zakupy w Biedronce.

E-kod to ciąg 13 cyfr, który należy podać kasjerowi w Biedronce. Kod jest „wielokrotnego użytku”, czyli nie trzeba jednorazowo zrobić zakupów na minimum 50 zł, żeby go wykorzystać. Trzeba tylko pamiętać, że każdy e-kod jest jednak ważny wyłącznie przez 6 miesięcy.

Kto otrzyma kartę kredytową Citi Simplicity?

Karta kredytowa, jak sama nazwa wskazuje, jest produktem kredytowym. Co za tym idzie, jej otrzymanie nie jest pewne. Przed wydaniem karty kredytowej bank ocenia zdolność kredytową. Podstawowe warunki, jakie stawia Citi Handlowy, to m.in. wiek minimum 21 lat, dochody netto min. 1200 zł miesięcznie oraz zatrudnienie w obecnej firmie wynoszące przynajmniej 3 miesiące (albo działalność gospodarcza prowadzona min. 2 lata). Do tego oczywiście dobra historia kredytowa.

Uwaga! Podane warunki to absolutnie podstawowe wymogi, bez spełnienia których nie ma żadnych szans na zdobycie karty kredytowej. Jednak w praktyce może się okazać, że nawet po ich spełnieniu Citi Handlowy będzie miał jeszcze jakieś wątpliwości i podejmie odmowną decyzję.

O kartę kredytową Citi Simplicity w ramach oferty z e-kodem do Biedronki można wnioskować do 14 sierpnia. Z promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nigdy nie miały karty kredytowej w banku Citi Handlowym, albo rozwiązali umowę o nią najpóźniej z końcem 2016 r.

Ile kosztuje karta Citi Simplicity?

Za wydanie i użytkowanie karty kredytowej Citi Simplicity bank Citi Handlowy nie pobiera żadnych opłat. Zatem korzystanie z karty może być zupełnie darmowe. Koniecznie należy jednak pamiętać, że niektóre transakcje jak np. wypłaty gotówki z bankomatów czy przewalutowanie transakcji zagranicznych już są płatne.

Do tego jest oczywiście także oprocentowanie karty kredytowej, które wynosi 10 proc. w skali roku. Jednak spłacając całe zadłużenie na karcie w tzw. okresie bezodsetkowym, nie zapłaci się ani grosza, czyli będzie to zupełnie darmowy kredyt.

Jak działa okres bezodsetkowy? Po każdym miesiącu bank podsumowuje, ile klient wydał, i daje 25-26 dni na całkowitą spłatę tej kwoty. Oczywiście nie trzeba samemu liczyć, kiedy mija okres bezodsetkowy – bank tę datę poda np. na wyciągu z karty, może przypominać także w bankowości internetowej, mobilnej albo SMS-owo.

Ile trzeba „utrzymywać” kartę Citi Simplicity?

Jeśli komuś karta Citi Simplicity nie przypadnie do gustu, albo po prostu weźmie ją tylko po to, żeby skorzystać z promocji z e-kodami do Biedronki, bez problemu może rozwiązać. Jest to bezpłatne. Oczywiście najpóźniej w okresie wypowiedzenia trzeba spłacić całe zadłużenie na karcie.

Pamiętaj – to karta kredytowa!

Opisujemy promocję karty Citi Simplicity, bo pewna nagroda (oczywiście po spełnieniu warunków) jest atrakcyjna – aż 500 zł na zakupy w sklepach sieci Biedronka. Jest wielu tzw. wyjadaczy wisienek, którzy chętnie korzystają z takich okazji. Tym bardziej, że potrafią sprostać warunkom promocji, a za kartę nie zapłacą ani grosza (zarówno w formie opłat, jak i odsetek). Może i ty „połkniesz” bakcyla, i skorzystasz z tej promocji, a potem z kolejnych w innych w bankach.

Ale uwaga! Citi Simplicity to jednak karta kredytowa. Czyli narzędzie, za pomocą którego tak naprawdę zadłużasz się w banku. Potem ten dług TRZEBA spłacać, a jeśli tego nie zrobisz w okresie bezodsetkowym – zapłacisz jeszcze odsetki. Wiele osób korzysta namiętnie z kart kredytowych, ale ze spłatą długów nie idzie im już tak łatwo. To może skończyć się poważnymi problemami finansowymi! Dlatego jeśli czujesz, że możesz dać się ponieść pokusie „shoppingu”, karta kredytowa może nie być dla Ciebie dobrym pomysłem.

Więcej o: