Usługi Netii już od 18 czerwca w ofercie Cyfrowego Polsatu i Plusa. Znamy cenniki

Usługi telekomunikacyjne Netii będą dostępne w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa od 18 czerwca - podał Cyfrowy Polsat oraz Netia. To oczywiście efekt przejęcia Netii przez spółki Zygmunta Solorza-Żaka.

Początkowo, w ramach pilotażu, oferta Netii będzie dostępna w 181 punktach sprzedaży, ale docelowo już w całej sieci sprzedaży Grupy Cyfrowy Polsat. Klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu będą mogli kupić usługi Netii z rabatem smartDOM.

Dostępne będą cztery warianty ofert Netii z rabatem smartDOM w różnych konfiguracjach:

- Internet stacjonarny - trzy opcje prędkości: do 100 Mb/s, do 300 Mb/s oraz do 900 Mb/s.

- Internet stacjonarny + telewizja - trzy wyżej wymienione opcje dostępu do Internetu z dwoma pakietami telewizyjnymi do wyboru: TV Standard (115 kanałów telewizyjnych, w tym 60 HD) lub TV Super (157 kanałów telewizyjnych, w tym 87 HD).

- Internet stacjonarny + telefon stacjonarny - oferta internetowa wraz z telefonem stacjonarnym w opcji 100 minut w abonamencie lub bez limitu.

- Internet stacjonarny + telewizja internetowa + telefon stacjonarny – do wyboru wszystkie powyższe usługi.

Oferta Netii prezentowana w punktach sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu będzie też dostępna dla nowych klientów – będą to wymienione wyżej cztery warianty, ale już w abonamencie standardowym, czyli bez rabatu smartDOM.

.. źródło: Cyfrowy Polsat

Jak informuje Cyfrowy Polsat, po dołączeniu usług Netii, z rabatem smartDOM  klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu będą mogli łączyć już trzynaście produktów - telewizję (satelitarną, cyfrową telewizję naziemną, internetową), telefonię (komórkową oraz stacjonarną), Internet LTE Plus Advanced, Internet światłowodowy Netii, usługi bankowe PlusBank, energię elektryczną, gaz, ubezpieczenia ERGO Hestia, sprzęt AGD oraz monitoring pomieszczeń.

Na koniec pierwszego kwartału 2018 z usług łączonych Grupy Cyfrowego Polsatu korzystało niemal 1,6 mln klientów.

Netia już w rękach Cyfrowego Polsatu

Przypomnijmy, że grudniu ub.r. Cyfrowy Polsat nabył od Mennicy Polskiej i FIP 11 FIZAN (Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych) pakiet ok. 32 proc. akcji spółki Netia, łącznie za kwotę 638,8 mln zł. Ponadto ogłosiła wezwanie na kolejne około 33 proc. akcji telekomu.

Po tym, gdy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów 11 maja wydał stosowną zgodę, nie było już żadnych przeszkód dla przejęcia przez Cyfrowy Polsat kontroli nad Netią.

Do transakcji doszło 17 maja. Tym razem jednak pakiet kolejnych ok. 110 mln akcji Netii zostało kupionych po części przez Cyfrowy Polsat (ok. 34,7 mln akcji), a po części przez spółkę Karswell Limited (ok. 76 mln akcji). Tyle, że ta druga firma również należy do „imperium” Zygmunta Solorza-Żaka. Koszt całej operacji wyniósł kolejne ok. 638,8 mln zł.

Po tych operacjach Cyfrowy Polsat ma 43,3 proc. akcji Netii (i taki sam procent głosów na walnym zgromadzeniu), a Karswell Limited 22,7 proc.

Netia akcjonariatNetia akcjonariat źródło: Netia

Czytaj też: Cyfrowy Polsat kupuje Eleven Sports Network. Wielkie przejęcie za 38 mln euro

***

Zarobił miliony, a potem wystrzelił samochód w kosmos. Jakie są dalsze plany Muska?

Więcej o: