Duża niemiecka sieć dyskontów wchodzi do Polski. TEDi otworzy kilkadziesiąt sklepów jeszcze w tym roku

Sieć dyskontów TEDi otworzy swój pierwszy sklep w Polsce już pod koniec czerwca, poinformował prezes Mirosław Huczek.

„Pod koniec tego miesiąca otwieramy nasz pierwszy sklep w Dąbrowie Górniczej w ramach Vendo Park" - powiedział Huczek podczas Targów nieruchomości handlowych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH).

„Planujemy otwarcie kilkudziesięciu punktów w tym roku w Polsce. Jest to możliwe organizacyjnie i możliwe ze względu na dostępność lokalizacji. Interesują nas właściwie wszelkie powierzchnie od 500 do 1300 m2, chętnie w ramach parków handlowych wśród innych operatorów dyskontowych" - dodał prezes spółki.

W jego ocenie, model biznesowy TEDi jest sprawdzony w innych krajach, gdzie sieć jest obecna i „doskonale" sprawdzi się na rynku polskim, a dodatkowo „nie wchodzi w bezpośrednią konkurencję z żadną z dotychczasowych sieci na rynku".

Dyskont TediDyskont Tedi tedi.com/materiały prasowe

Sieć TEDi została założona w 2004 r. i obecnie jest czołowym niemieckim operatorem sieci niespożywczych dyskontów z łącznie liczbą ok. 2 tys. punktów w Europie, w tym 1,8 tys. w Niemczech. Poza rodzimym rynkiem działa też Austrii, Słowenii, Słowacji, Holandii i Hiszpanii.

Firma chwali się, że zatrudnia 11,5 tys. pracowników, a każdy sklep oferuje 5 tys. produktów w niskich cenach. Oferuje produkty z segmentów: dekoracja wnętrz, zabawki, zrób to sam, elektronika i kosmetyki.

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o: