Szef InPost chce wykorzystać zakaz handlu w niedziele. Czas na lodówkomaty

Jak podaje portal wiadomościhandlowe.pl, InPost rozszerza ofertę o lodówkomaty, czyli maszyny chłodzące, służące do przechowywania i odbioru żywności. Do końca roku w ramach pilotażu ma stanąć łącznie 50 tego typu urządzeń.

Pierwszy lodówkomat stanął w Warszawie. Kolejny instalowany jest w Krakowie. Łącznie pilotaż obejmie 50 urządzeń. Decyzja o tym, czy będzie ich więcej, zapadnie na początku przyszłego roku.

- Lodówkomaty InPostu jeszcze operacyjnie nie działają, dopiero są rozstawiane. Pierwsze paczki dla maszyn chłodniczych będą dostarczane na pewno w ciągu najbliższych kilku miesięcy - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Na razie nie wiadomo, kto jest partnerem projektu, ale wiadomościhandlowe.pl podają swoje typy. To m.in. Auchan, Rossmann i Drogerie Natura.

Czytaj także: Paczkomaty InPost będą mieć potężnego konkurenta? Są już pierwsze urządzenia od Poczty Polskiej. I to jakie

Lodówkomaty nie są nowym pomysłem. Brzoska zapowiadał ich wprowadzenie w 2015 roku. Ostatecznie miały ruszyć w 2016 r., ale problemy firmy pokrzyżowały te plany. Ówczesny scenariusz bazowy zakładał, że do czerwca 2018 r. na rynku będzie działać 50 maszyn. Jeżeli firma zrealizuje aktualne cele, to w kilka miesięcy ma szansę nadrobić niemal dwuletnie opóźnienie i zamknąć rok z zaplanowaną wcześniej liczbą działających lodówkomatów.

Brzoska chce wykorzystać zakaz handlu w niedziele

Rafał Brzoska potwierdza, że szansą na szybki rozwój lodówkomatów w Polsce są obowiązujące od marca br. ograniczenia handlu w niedziele. Przepisy te były jedną z wielu przyczyn decyzji o powrocie przez InPost do projektu lodówkomatów.

Jego zdaniem już za dekadę połowa zakupów spożywczych będzie robiona on-line. Zamiast stać w kolejkach do kasy, będziemy woleli po prostu odebrać swoje zakupy z lodówkomatu ustawionego blisko domu czy pracy.

Czytaj także: Paczkomaty uratują Amerykanie. Przejmą kontrolę nad Integerem i InPostem i zainwestują dużo pieniędzy

Kilka lat temu Rafał Brzoska walczył o pozycje na rynku z Pocztą Polską, później jego firmy pilnie potrzebowały ratunku. Na początku 2017 r. nowym właścicielem InPostu oraz Integera stał się fundusz AI Prime Luxembourg. Jest to firma zależna od Advent International Corporation z Bostonu. Pomimo Luksemburga w nazwie kontrolę nad spółkami Rafała Brzoski przejęli Amerykanie.

Advent w komunikacie poinformował, że chce zainwestować w Integera pół miliarda złotych.

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: