Zaczęło się. Roboty zastąpiły kelnerów w nowoczesnej restauracji w Chinach

Chińska grupa Alibaba, znana głównie z międzynarodowej platformy sprzedażowej alibaba.com, otworzyła w Szanghaju restaurację, w której nie ma kelnerów. Gościom dania do stolików dostarczają roboty.

W restauracji Robot.He, znajdującej się w szanghajskim supermarkecie Hema, należącym do Alibaba Group, do stołu siada się z telefonem. Przy pomocy aplikacji wydaje się polecenia robotom, które w tym nowatorskim miejscu pełnią rolę kelnerów.

Restauracja specjalizuje się w daniach z owoców morza. Gotują w niej ludzie. Ludzie również sadzają gości do stolików i tłumaczą im, jak korzystać z aplikacji.

Cały proces można prześledzić na poniższym filmie.

Roboty w tej nowoczesnej restauracji pełnią rolę nie tylko nowinki, która ma ściągnąć klientów, ale mają przede wszystkim, w dłuższym okresie, przełożyć się na większe zyski z restauracji. Zautomatyzowana załoga kelnerska to jedna pozycja w stałych kosztach mniej.

+++

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (5)
Zaczęło się. Roboty zastąpiły kelnerów w nowoczesnej restauracji należącej do Alibaba Group
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 1 raz 1

  Ale to już było!
  youtube.com/watch?v=n_1apYo6-Ow

 • Margo Ogram

  Oceniono 1 raz 1

  W Chinach ludzie nie marudza zamawiaja i jedza a u nas robot by sir zawiesil

 • zx_hemi

  Oceniono 1 raz 1

  W Japonii to standard..

 • 0roman0

  Oceniono 1 raz 1

  Przypomniał mi się jeden z odcinków (nowych) Archiwum X. Tam też akcja toczyła się w takiej zrobotyzowanej restauracji. Dobrze się to nie skończyło.

 • ogniesteoczy

  Oceniono 2 razy 0

  ale dochód podstawowy to utopia....
  ciekawe kiedy wszyscy co włosy drą w tym temacie się ogarną :)
  księgowi, lekarze, kucharze, programiści, kierowcy, pracownicy przy taśmie, kasjerki, pielęgniarki, prawnicy, tłumacze itd...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX