Kruk rozpoczął przegląd opcji strategicznych. Windykator może poszukać partnera finansowego

Największa spółka windykacyjna w Polsce poinformowała, że zaczyna przegląd opcji strategicznych, które wspierałyby dalszy rozwój grupy. We wtorek Kruk był jedną z najmocniej rosnących spółek na GPW.

"Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest stworzenie jednej z wiodących europejskich firm zarządzających wierzytelnościami i osiągnięcie znaczącej pozycji grupy w Europie Zachodniej i na innych rynkach poprzez rozwój organiczny i akwizycje. Na obecnym etapie przeglądu różne opcje strategiczne będą rozważane przez zarząd, w szczególności pozyskanie dla emitenta międzynarodowego partnera finansowego lub dokonanie transakcji o innej strukturze, jak również brak powyższych działań" - czytamy w komunikacie.

W najbliższym czasie zarząd planuje zawrzeć umowę z doradcą finansowym, który wesprze go w przeprowadzeniu przeglądu opcji strategicznych, podano także.

"Żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji strategicznej przez zarząd nie zostały dotychczas podjęte i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości. Zarząd będzie przekazywał do publicznej wiadomości informacje o przebiegu procesu przeglądu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa" - zastrzeżono dalej.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

Czytaj też o zmianach w prawie, które mogą nie spodobać się firmom windykacyjnym: Dobra zmiana dla tysięcy Polaków. Długi szybciej się przedawnią. Ma to ukrócić ich "hodowanie"

Inwestorom zapowiedzi zarządu najwyraźniej się spodobały, bo we wtorek przed południem Kruk zyskiwał na giełdzie wyraźnie, ponad 8 proc., a wczesnym popołudniem już ponad 12 proc., tym samym był najmocniej zyskującą spółką na GPW.

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: