Opóźnia się sprzedaż sieci Piotr i Paweł. Być może zostanie sprzedana w kawałkach

Piotr i Paweł może zostać sprzedany we fragmentach - donosi serwis Wiadomoscihandlowe.pl Zarządowi sieci delikatesowej nie udało się ogłosić w lipcu, jak wcześniej zapowiadał, informacji o nowym inwestorze.

Jak powiedział dla portalu Wiadomoscihandlowe.pl Mikołaj Lipiński, członek zarządu firmy doradczej Blackpartners, informacje o zakończeniu procesu pozyskania inwestora do końca lipca były z góry skazane na porażkę.

Okres wakacyjny nie sprzyja podejmowaniu decyzji strategicznych, a zarząd Piotra i Pawła oczywiście zapewniał, że finalizacja zostanie zakończona, gdyż zwyczajnie musiał uspokoić rynek i wywrzeć presję na oferentów

- tłumaczył.

Ekspert z Blackpartners jest też zdania, że inwestorzy potencjalnie zainteresowani zakupem sieci Piotr i Paweł nie spieszą się. Grają na czas, bo wiedzą, że im dłużej będzie trwał proces sprzedaży Piotra i Pawła, tym bardziej uda im się zbić cenę.

Długi okres poszukiwania inwestorów sugeruje też, że kupujący nie chcą kupić sieci w całości. Może im się nie podobać część sklepów, mogą też nie chcieć biurowca lub magazynów.

O problemach sieci Piotr i Paweł zaczęło być głośno pod koniec ubiegłego roku. Wydawało się nawet, że sieć podzieli los Boni lub Almy. Ale w lutym firmie udało się znaleźć inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na GPW Grupy Capital Partners.

Inwestor wspomógł sieć finansowo. Piotr i Paweł dogadał się też z bankami i zintensyfikował poszukiwania inwestora branżowego. Wśród zainteresowanych przejęciem sieci jest też ponoć Jeronimo Martins, czyli właściciel Biedronki.

Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (36)
Opóźnia się sprzedaż sieci Piotr i Paweł. Być może zostanie sprzedana w kawałkach
Zaloguj się
 • lignan

  Oceniono 28 razy 16

  Mój ulubiony sklep. Dobre wędliny, dobre pieczywo, bobre warzywa... Ale u mnie jest franczyzowy, ciekawe co z nim będzie...

 • butchy1

  Oceniono 15 razy 3

  znów zaczynają się braki w zatowarowaniu :( jak padnie PiP to nie wiem gdzie bedzie mozna kupić cokolwiek poza generycznym podstawowym zatowarowaniem z biedry czy lidla. słabo

 • the_incognito

  Oceniono 9 razy 1

  Sieć działała przez prawie 30 lat i nie byli w stanie dostosować się do zmieniającego się rynku. I tak w porównaniu ze sklepami Alma długo działali.

 • gorillaglu

  Oceniono 2 razy 0

  Cóż, tak bywa, że źle prowadzone firmy, które nie oferują towarów które się sprzedają, szlag trafia. Taka natura kapitalizmu.

 • wasz.as

  Oceniono 4 razy 0

  Piotr i Paweł niby taki Polski a zatrudnia Ukraińców. Już sam ten fakt pokazuje, że patriotyzm to oni mają głęboko w d... . Także nie żal mi ich, bo z tego właśnie powodu omijałem te sklepy. Natomiast powodem niewypłacalności są zbyt duże wydatki (budowa siedziby spółki) + masowe wprowadzenie (już jakiś czas temu) do sprzedaży produktów gorszej jakości, które są też dostępne w innych sieciach, ale tutaj były za wyższą cenę.

 • xorock

  0

  Obsługa na kasach w tym sklepie jest bardzo miła (gorzej na stoisku z pieczywem bo żeby kupić ciasto można i godzinę stać a nikt nie raczy podejść). Natomiast ostatnio zauważam mocny wzrost cen i zwykłe oszustwa na wielkości opakowań. Przykładowo, w tym samym centrum jest Tesco i PiP, w Tesco płatki opakowanie 500g za 8.49, w PiP 8.79 ale już za opakowanie 450g. Ok, mogę im te trochę więcej zapłacić ale już dymanie mnie na wielkości opakowania dodatkowo jest słabe. Efekt jest taki że w PiP hula wiatr a w Tesco 10 minut czeka się na przepełnionych kasach.

 • loginyzajete

  Oceniono 16 razy 0

  I same Biedry i Lidle zostaną. Dramat. Pokazuje poziom społeczeństwa. Gdzie ja dobre sery teraz kupię? Nawet nie wspominajcie o prastarych serach w różnych Leclercach... Bo świeżych to tam nie widziałam a i wybór dziwny. Do tego są za wielkie te hipermarkety - ja serio nie mam czasu 3 godziny łazić z zakupami tamże i szukać sensownych rzeczy robiąc kilometry. Gdzie lody Whoopy Whey kupię?

 • basileus25

  Oceniono 1 raz -1

  płakać raczej nie będziemy

 • lubiedobrze

  Oceniono 11 razy -1

  Za 5 lat będzie tylko Biedra i Lidl i gó...ane żarcie z nibypromocji.
  Dzięki suwerenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX