Polski producent gier na smartfony zapłaci po kontroli skarbówki 642 tys. zł zaległego podatku

Notowana na GPW spółka Vivid Games poinformowała, że zaakceptowała wyniki kontroli celno-skarbowej dotyczącej działań w 2016 roku. W efekcie zapłaci podatek wysokości aż 642,74 tys. zł.

Bydgoskie studio, które stworzyło między innymi takie tytuły, jak Real Boxing, Highway Getaway, czy ostatnio Mayhem Combat, spotkała właśnie przykra niespodzianka. Spółka przeżyła niedawno kontrolę celno-skarbową i o jej wynikach została powiadomiona 24 lipca. W efekcie zapłaci podatek dochodowy za rok 2016 wysokości aż 642 739 zł.

W komunikacie, który Vivid Games opublikował w związku z powyższym, czytamy najpierw, że przyjmuje wynik kontroli i dokona korekty uprzednio złożonej deklaracji podatkowej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2016.

Ponadto dokona również dodatkowej korekty wspomnianej deklaracji, niezależnej od ustaleń wyniku kontroli. - Dodatkowa korekta będzie polegała na odliczeniu od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową – czytamy w komunikacie spółki.

Czytaj więcej: Fortnite – najpopularniejsza gra świata będzie jeszcze bardziej popularna. Zaraz pojawi się jej wersja na Androida. 

W efekcie na nowo wyliczona podstawa opodatkowania wyniesie ponad 3,38 mln zł, co oznacza konieczność wpłaty na konto fiskusa wspomnianych 642,74 tys. zł. A nawet nieco więcej. Bo kwota ta zostanie powiększona o należne odsetki.

Na nowo wyliczony podatek za rok 2016 jest dość duży w świetle wyników firmy wypracowanych w 2016 roku. Wtedy Vivid Games odnotował 3 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Inwestorom nie spodobał się news o kontroli skarbówki i konieczności zapłaty podatku. We wtorek na giełdzie akcje Vivid Games potaniały o 2,68 proc. Dość dużo, biorąc pod uwagę, że równocześnie indeks WIG wzrósł o 0,41 proc.

Tekst pochodzi z blogu „PortalTechnologiczny.pl”

Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]