Spółka Dominiki Kulczyk straciła miliony na transakcjach na giełdzie energii

Polenergia podała, że segment obrotu spółki miał w drugim kwartale ponad 20 mln zł straty na części transakcji giełdowych energią elektryczną.

"W rezultacie zaistniałej wyjątkowej sytuacji na rynku energii elektrycznej segment obrotu emitenta zanotował na części transakcji giełdowych na energię elektryczną w okresie II kwartału 2018 r. stratę w wysokości 20,3 mln zł. Wynik ten został w części pokryty zyskami na pozostałych rynkach" - czytamy w giełdowym komunikacie.

W ocenie spółki, przekazanie tej informacji niezwłocznie do publicznej wiadomości mogło negatywnie wpłynąć na pozycję negocjacyjną spółki i uniemożliwić lub utrudnić przeprowadzenie działań mających na celu zmniejszenie ekspozycji segmentu obrotu na ryzyka wynikające z zaistniałej sytuacji na rynku energii elektrycznej.

Czytaj też: Dominika Kulczyk zainwestuje kilka milionów złotych w nowe technologie. To domena jej brata

Polenergia działa w sektorze wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, dystrybucji energii elektrycznej oraz gazu oraz sprzedaży i obrotu energią i świadectwami pochodzenia.

Spółka chce budować farmy wiatrowe na Bałtyku, ma w tej sprawie umowę ze Statoilem. Firmę Dominiki Kulczyk chce przejąć państwowy gigant energetyczny - Grupa PGE. Ogłosiła ona wezwanie na sprzedaż 100 proc. akcji Polenergii. Według zarządu spółki, cena, którą chce zapłacić PGE, jest zbyt niska.