Na piwo do Lidla? Sieć sklepów detalicznych może zainwestować w pub. Na razie w Irlandii

Lidl w Irlandii nie zaprzecza, że rozważa uruchomienie pubu. Byłby to pierwszy pub dyskontu na świecie.

W Irlandii Lidl przejął niedawno nieruchomość przy Old Belgard Rd. Do marca 2018 roku w nieruchomości tej mieścił się pub Belgard Inn mogący się poszczycić 43-letnią tradycją. Jego zamknięcie było powodem do smutku dla miejscowej społeczności. Już wtedy wiadomo było, że nieruchomość przejmuje Lidl w celu wybudowania w tym miejscu sklepu, a być może nawet niewielkiego kompleksu handlowego.

Obecnie Lidl planuje budowę kompleksu na którego terenie mają się mieścić cztery placówki detaliczne oraz lokal gastronomiczny. Tak wynika z danych wstępnych wniosków Lidla złożonych do lokalnego samorządu. Aktualnie zezwolenie na budowę obejmuje również możliwość budowy pubu, a przynajmniej tak wynika z informacji do których dotarł irlandzki serwis RSVP live. Lidl nie zaprzeczył, że pub może powstać, ale potwierdził tylko, że "rozważa możliwość". 

Czytaj więcej: Niemiecki Lidl wynajmie swoim klientom samochód, żeby mogli zawieźć zakupy do domu

Lidl rozszerza działalność

Na pewność, czy Lidl otworzy pub czy nie (oraz na to czy będzie w nim Guinness) trzeba będzie jednak poczekać. Prace budowlane są na początkowym etapie (zakończono właśnie wyburzanie), a przewidywany termin zakończenia to wiosna przyszłego roku.

Lidl na całym świecie od dawna już wyszedł poza formułę czystego dyskontu. W wielu krajach sprzedaje wycieczki (np. w Polsce czy w Niemczech), a w niektórych sklepach uruchomił kąciki kawowe, w których można napić się kawy. Pub nie byłby więc aż tak niezwykłym pomysłem, jak mogłoby się wydawać. 

Czytaj więcej: Rosyjska sieć dyskontów jednak nie wejdzie do Polski. "Projekt jest zamknięty". Mamy wymagania

Magazyn Porażka: Media kreują wyspy szczęśliwości, które dla wielu są po prostu nieosiągalne [NEXT TIME]

Więcej o: