Pekao stawia na Londyn. Pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo

Bank Pekao otworzył w Londynie swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo. Biuro w Wielkiej Brytanii ma m. in. stanowić wsparcie dla planujących ekspansję zagraniczną polskich firm.

W ostatnich latach Polacy założyli za granicą tysiące firm. Szacuje się, że w samej Wielkiej Brytanii powstało ich około 30 tysięcy. Dodatkowo wiele dużych przedsiębiorstw działających w Polsce planuje wejść na zagraniczne rynki. To właśnie do nich Bank Pekao chce dotrzeć ze swoją ofertą.

- Dziś w nowoczesny sposób nawiązujemy do chlubnej tradycji Banku Pekao SA, który w okresie międzywojennym wspomagał rodaków żyjących za granicą. Jednym z naszych priorytetów jest wspieranie polskich firm w ekspansji międzynarodowej" - powiedział prezes Banku Pekao Michał Krupiński - powiedział prezes Banku Pekao Michał Krupiński.

"Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów private equity z Londynu, a polskie korporacje mają międzynarodowe ambicje. Chcemy być pośrednikiem globalnych powiązań w imieniu naszych klientów i inwestorów" - dodała  członkini zarządu Banku Pekao nadzorująca bankowość prywatną oraz działalność londyńskiego biura Roksana Ciurysek-Gedir.

Polska w grupie krajów rozwiniętych

Inauguracja zagranicznego biura Banku Pekao zbiegła się z oficjalnym wejściem polskiego rynku akcji do grona rynków rozwiniętych według klasyfikacji  FTSE Russell oraz ośmiu polskich spółek, w tym Banku Pekao, do gromadzącego firmy z krajów rozwiniętych indeksu Europe Stoxx 600.

Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.  

Były GROM-owiec: Żołnierz ma prawo być dobrze dowodzony [NEXT TIME]

Więcej o: