Juventus zanurkował na giełdzie przez Cristiano Ronaldo. Kurs spadł o 10 proc.

Cristiano Ronaldo to jedno z najcenniejszych aktywów spółki Juventus. Dlatego gdy wokół CR7 zaczynają piętrzyć się problemy, od razu widać to także na wykresie spółki. W piątek akcje Juventusu zanurkowały na giełdzie we Włoszech.

Juve traci na giełdzie

Analitycy i media piszą, że jest to pokłosie oskarżeń o gwałt, którego miał dopuścić się piłkarz. Akcje spółki tylko w piątek straciły blisko 10 proc. 

Notowania Juventusu Turyn na giełdzie we WłoszechNotowania Juventusu Turyn na giełdzie we Włoszech Investing.com

Prawnicy aktorki Kathryn Mayorgi złożyli przeciwko Ronaldo pozew w sądzie w stanie Nevada. Sprawa dotyczy wydarzeń z Las Vegas z 2009 roku. Dziś sprawa powraca i rozstrzygnie ją sąd. Sportowiec twierdzi, że to pomówienie, które ma pozbawić go fortuny.

Sponsorzy muszą teraz rozstrzygnąć jak zareagować. Firma Nike napisała w swoim oświadczeniu, że jest zaniepokojona i będzie dokładnie przyglądać się sprawie. Piłkarz zniknął także z materiałów promocyjnych gry FIFA 19 na stronie EA Sports. Producent gier również monitoruje sytuację, o czym pisał sport.pl

Euforia po transferze

Zupełnie inaczej było, gdy Ronaldo przychodził do Juventusu z Realu Madryt. Wówczas na giełdzie panowała euforia. Tylko 5 lipca akcje Juve zyskały 25 proc. Włoskie media pisały wtedy o "dealu stulecia", a klub z Turynu tylko w ciągu 24 pierwszych godzin po ogłoszeniu transferu zarobił na koszulkach 54 mln euro. Od dnia tranferu do dziś akcje Juve urosły o blisko 50 proc. Inwestorzy obawiają się jednak, że spór prawny może wpłynąć na występy CR7, co dla Juve mogłoby być bardzo kosztowne.

Notowania Juventusu chwilę po transferzeNotowania Juventusu chwilę po transferze stooq.pl

Problemy z prawem

Ronaldo ma już na koncie wyrok, ale w zupełnie innej sprawie. Jeszcze gdy grał w Realu na światło dzienne wypłynęły informacje o tym, że unikał płacenia podatków. Cristiano Ronaldo został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz dostał karę w wysokości 19 mln euro. W latach 2011-2014, grając w Realu Madryt, popełnił przestępstwa podatkowe na łączną kwotę 14,8 mln euro. Koszty sądowe i odsetki wyniosły 5,7 mln euro. Ronaldo przez wiele miesięcy nie przyznawał się do winy.

Majątek Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo jest jednym z najbogatszych sportowców na świecie. Forbes oszacował, że jego zarobki w 2018 roku wyniosły 108 milionów dolarów. Według magazynu wieloletni kontrakt Ronaldo z Nike jest wart miliard dolarów. Poza tym sportowiec ma podpisane umowy z Herbalife, EA SPorts, American Tourister. Wielką wartością marketingową są także media społecznościowe i około 330 milionów internautów, którzy obserwują profile internetowe sportowca. Ronaldo bardzo często social media wykorzystuje do promowania produktów sygnowanych markę CR7.

JUVENTUS TURYN, WYNIKI FINANSOWE 2018

KAPITALIZACJA GIEŁDOWA:                   2 000 MLN USD

PRZYCHODY:                                                 473 MLN USD

STRATA NETTO:                                            19,2 MLN USD

Źródło: Bloomberg

Adam Czerniak: "Rząd nie tylko uszczelnia podatki, ale także je podnosi"

Więcej o:
Komentarze (7)
Juventus stracił na giełdzie przez problemy Cristiano Ronaldo. Akcje zanurkowały o 10 proc.
Zaloguj się
 • kosim

  Oceniono 2 razy 2

  za co taki ch...om płacą taką kasę?

 • 1234pablo

  Oceniono 1 raz 1

  Strasznie łatwo wydajecie wyroki. Na razie to kurs zanurkował przez jakąś pannę z USA. A czy jest w tym jakaś wina Ronaldo to ja przynajmniej nie wiem. Ciekawe skąd to wiedzą "dziennikarze".

 • 0

  kobieta za seks dostała pieniądze (bo gdyby to był gwałt to zgłosiłaby to na policję, oskarżenia, sąd i wyrok na CR7 a dotego prawo do wysokiego odszkodowania od już wtedy gwiazdy) a tak dostała jedynie kilkaset tysięcy (co to był za sex!!!)
  a dziś gdy kasa się skończyła uznała, że więcej zarobi na medialnym szumie; i tak oto była prostytutka niszczy CR7 oraz super klub piłkarski ... a czy poniesie odpowiedzialność za swoje bezpodstawne oskarzenia ? pewnie nie, bo zawsze znajdą się lewackie feministki broniące takich jak one ... przez te lewackie terrofeministki żaden facet nie będzie mógł poderwać dziewczyny o przygodnym seksie nie wspomne ... nie mam zamiaru żyć pod butem terrofeministek...

 • burn74

  0

  Pech Ronaldo,że to miało miejsce w USA... No i te wcześniejsze 375 tysi dolków,to przecież przyznanie się,że coś było nie ok.

 • bigzaganiacz

  Oceniono 1 raz -1

  Oby po ustaleniu ze to falszywe oskarzenia pojechal tak ta babe finansowo ze do konca zycia zarla by gruz szczaw i mirabelki

 • babette666

  Oceniono 3 razy -1

  Winny, niewinny jest skonczony. Takie jest zycie.

 • carlos_512

  Oceniono 11 razy -3

  5 lipca (przed zakupem CR7) akcje Juventusu kosztowały (według Waszej grafiki) 0,68.
  w piątek cena akcji spadła do 1,19.

  zaiste, akcjonariusze ponieśli ogromne straty...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX