Nord Stream 2: niemieccy politycy wspierają budowę gazociągu z Rosji

Polska i inne kraje, w tym Stany Zjednoczone, protestują przeciwko budowie drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2. W weekend prace w niemieckiej strefie ekonomicznej na wodach Bałtyku znacznie przyspieszyły.

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmeier i przewodniczący Forum Niemiecko-Rosyjskiego Matthias Platzeck bronią projektu budowy gazociągu Nord Stream 2. Altmeier podczas niemiecko-rosyjskiego forum gospodarczego, które odbywa się w Rosji pod nazwą "Dialog Petersburski" powiedział, że należy walczyć o jak najlepsze stosunki między Berlinem i Moskwą. 

Z kolei Matthias Platzeck uważa, że Nord Stream 2 to projekt biznesowy, wynikający z potrzeb energetycznych Niemiec. - Zaprzestanie w niedalekiej przyszłości wydobycia węgla wyraźnie zmienia niemieckie wymagania energetyczne, do których obecnie należy zadbanie o rozsądne i stabilne zaopatrzenie kraju w gaz - powiedział Platzeck.

Prace nad budową gazociągu już trwają. Jak informuje biuro prasowe Nord Stream 2, w rejon budowy gazociągu skierowano drugi statek do układania rur. Według przedstawicieli konsorcjum, w niemieckiej strefie ekonomicznej rury gazociągu będą położone do końca tego roku. 

Przeciwnicy budowy Nord Stream 2 zwracają uwagę, że zwiększy on zależność Europy od dostaw rosyjskiego gazu. Zdaniem Komisji Europejskiej, projekt nie jest zgodny z celami Unii Energetycznej.

Ekspert: prąd może podrożeć o 30 proc. Droższą energię dla firm odczujemy nawet mocniej [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (23)
Nord Stream 2: niemieccy politycy wspierają budowę gazociągu z Rosji
Zaloguj się
 • karrampa

  Oceniono 36 razy 16

  Piekny przykład "solidarności" UE !
  Dzięki której Putin będzie miał miliardy euro na realizację swoich fantazji, nową broń, a może nawet na inwazję i okupację paru sąsiadów.
  Dziękujemy ci Angelo !

 • mr.knox

  Oceniono 11 razy 7

  Artykul pod ktorym ruskie trolle beda lapac nadgodziny :))

 • napletekgandalfa

  Oceniono 23 razy 7

  Za to My, Polacy. Robimy łaskę Amerykanom, okazując swą murzyńskość, będziemy kupować drogi gaz z USA.
  Polskie rządy się wyżywią. Stać je na "podwójne koniaczki", a jak!

 • stop_pis

  Oceniono 21 razy 7

  A czemu mieliby nie popierać? Tani rosyjski gaz tylko zwiększa konkurencyjność niemieckiego przemysłu. Jankesi strasznie się tego obawiają, dlatego będą torpedować ten projekt. EU ma być zależna od wuja Sama, bo inaczej sam wuj pójdzie na UJ.

 • e50504

  Oceniono 22 razy 6

  "Polska i inne kraje, w tym Stany Zjednoczone"

  Tłumacząc na polski - USA i ich bananowe republiki. A tak swoją drogą to co Europę obchodzi zdanie jakichś opętanych wojennym szałem hamburgerów? Co zrobią? Znajdą w Berlinie broń masowego rażenia?

  Nie te czasy, to se ne vrati

 • nadejdzieczaszaplaty

  Oceniono 10 razy 4

  Patrzcie jacy ci Niemcy głupi. Najpierw wybudowali Nord Stream ( a to dzięki Buzkowi, który nie chciał rurociągów i gazociągów przez Polskę - dających nam w perspektywie lat za tranzyt - ROCZNIE - 3 mld dol. w gazie i ropie). Buzka - oczywiście - Niemcy nagrodzili fuchą w UE, bo przecież mu się należało. Dzięki niemu Niemcy zarobią miliardy euro ! No a teraz będą budować Nord Stream 2 ! Tym razem z Francuzami, Anglikami i Holendrami. Dlaczego ? Bo wszyscy oni kierują się interesem WŁASNEGO państwa !
  I nie biorą przykładu z polskich styropianów, którzy na złość Rosji chcą płacić dwa razy więcej Yankesowi i nic nie zarabiać ! Ale stejtowiecki pan z Waszyngtonu na pewno ich pochwali !
  Co tam Polska, co tam Polacy, co tam polski interes. Polski styropian nie będzie jak Niemiec kierował się interesem własnego (?) kraju !!!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 16 razy 4

  >Polska i inne kraje, w tym Stany Zjednoczone, protestują przeciwko budowie drugiej nitki >gazociągu Nord Stream 2.

  Stany Zjednoczone - rozumiem. chcą sprzedawać swój drogi, sprężony gaz.
  Polska - też rozumiem. Pan każe - sługa musi.

 • bernaciak

  Oceniono 5 razy 3

  oni dbają o swój naród i swoją gospodarkę. U nas jak zwykle pierwsze skrzypce gra polityka. Rządzący mają w poważaniu naród. Mordy pełne frazesów a życie sobie. Wdychamy te dymy węglowe i się powolutku trujemy dla dobra Ukrainy i dobrego samopoczucia polityków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX