Dziś może paść światowy rekord w historii gier losowych

W amerykańskiej loterii Mega Millions główna wygrana wzrosła do 1 miliarda 600 milionów dolarów.

Ci, którym się nie powiedzie będą mogli spróbować szczęścia w innej grze losowej - Powerball. Jutro będzie można w niej wygrać ponad 600 milionów dolarów. 

Przed tygodniem nikt nie trafił szóstki w Mega Millions i wielka kumulacja w tej grze wzrosła z 660 milionów do miliarda dolarów. W sobotnim losowaniu również nie padła główna wygrana, dzięki czemu stawka zwiększyła się do 1 miliarda 600 milionów. To o 24 miliony więcej niż dotychczasowy rekord, który w 2016 roku padł w loterii Powerball. 

Loteria Mega Millions działa w 44 stanach, w stołecznym Dystrykcie Kolumbii i na amerykańskich Wyspach Dziewiczych. Gracz wybiera 5 liczb od 1 do 70 i dodatkową od 1 do 25. Cena jednego kuponu to 2 dolary. Prawdopodobieństwo trafienia szóstki wynosi 1 do 302 milionów. Jest więc trzysta razy mniejsze niż prawdopodobieństwo bycia trafionym piorunem w danym roku.

W loterii Powerball w jutrzejszym losowaniu wielka kumulacja wynosi 620 milionów, co jest szóstą co do wysokości wygraną w historii amerykańskich gier losowych.

Przy okazji wielkiej amerykańskiej kumulacji, warto przypomnieć, że na terytorium Polski uczestnictwo w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym może podlegać karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.  

Więcej o: