Orlen uruchamia stację ORLEN Drive. Zatankujesz nie wysiadając z auta

Po paliwo będzie można podjechać, jak po hamburgera. Według Orlenu to "unikatowe na skalę europejską rozwiązanie". W ofercie są także hot dogi.

Swoją pierwszą stację w formacie drive-through (czy drive thru, jak kto woli) uruchomił PKN Orlen. Zatankowanie paliwa, zamówienie produktów gastronomicznych i płacenie nie będzie wymagało wysiadania z auta

Według PKN Orlen stacja paliw w tym formacie to "unikatowe na skalę europejską rozwiązanie" i ma być odpowiedzią na oczekiwania klientów. 

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/FacebookSegment detaliczny stanowi bardzo ważny obszar naszej działalności. Jako lider na wymagającym i konkurencyjnym rynku sprzedaży detalicznej wsłuchujemy się w głosy klientów i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania. Sukcesywnie zwiększając wolumeny sprzedaży paliw, musimy również pamiętać o poszerzaniu oferty pozapaliwowej. Kluczem do sukcesu jest dbałość o jakość oraz nowoczesne podejście we wdrażaniu nowych produktów i usług

- podkreślał prezes Daniel Obajtek w komunikacie PKN Orlen. 

Otwarcie stacji ORLEN Drive, jak nazwany jest nowy format stacji benzynowej, poprzedziły badania przeprowadzone przez Kantar TNS, które wskazywało, że 100 proc. polskich kierowców docenia zalety formatu drive-through, a 8 na 10 uważa, że pasuje on najlepiej do PKN Orlen. Aż 85 proc. ankietowanych zadeklarowało też, że skorzysta z takiego rozwiązania, jeżeli tylko się pojawi. 

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/Facebook

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/Facebook

Oddanie do dyspozycji klientów pierwszej w Europie stacji typu drive through to przykład otwartego podejścia ORLENu do biznesu detalicznego. Jestem przekonana, że wdrażane przez nas rozwiązania spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów

– stwierdziła Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej. 

Orlen uruchomił stację ORLEN Drive na MOP w Michałowicach na trasie Wrocław - Łódź. Na nowej stacji będą dostępne dwie "linie drive", które umożliwią zakup gastronomii i tankowanie bez konieczności wysiadania z auta. Jedna z linii będzie przeznaczona tylko dla klientów korzystających z gastronomii (by nie blokować ruchu). 

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/Facebook


Koncern twierdzi, że nowy projekt wpisuje się w jego strategię w obszarze sprzedaży detalicznej. Celem tej strategii jest m.in. rozbudowa sieci detalicznej prowadząca do rozwoju barów szybkiej obsługi (QSR - Quick Service Restaurant) na stacjach paliw. To także element przekształcania stacji w kierunku punktów kompleksowej obsługi klientów. Dodatkowo stacja ORLEN Drive będzie wyposażona także w samoobsługowy kiosk wewnątrz stacji, gdyby klienci chcieli z niego skorzystać. 

ORLEN DriveORLEN Drive PKN Orlen/Facebook

PKN ORLEN dysponuje siecią około 2800 stacji paliw w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej o: