W weekend przerwy w bankach. Karty mBanku nie będą działać pół nocy. W innym wielkim banku 17 godzin problemów dla klientów

Brak możliwości płatności kartą przez 7 godzin czy przerwa w działaniu bankowości internetowej i mobilnej aż przez blisko całą dobę - to tylko część problemów, na które w ten weekend muszą przygotować się klienci banków w Polsce.

W weekend 27-28 października czeka nas nie tylko zmiana czasu (przypominamy - w nocy z soboty na niedzielę cofamy zegarki o jedną godzinę). Będzie to także czas przerw technicznych w wielu bankach w Polsce. Te zdarzają się gdzieś co tydzień, ale w najbliższy weekend mogą być szczególnie poważne i drażniące dla klientów.

mBank

W nocy z soboty 27 października na niedzielę 28 października z powodu prac technicznych nie będą działać karty mBanku. To oznacza, że nie będzie można płacić nimi w sklepach, klubach, punktach usługowych itd., a także wypłacać gotówki z bankomatów oraz wpłacać we wpłatomatach. Przerwa potrwa od godziny 2:00 (czasu letniego) do 8:00 (już czasu zimowego), czyli łącznie 7 godzin (od 2:00 do 3:00 czasu letniego, potem zegary cofają się do 2:00 w nocy, i od 2:00 czasu zimowego do 8:00 nadal będzie trwać przerwa). 

W nocy z 27 na 28 października nie będzie też działała, w godzinach od 2:00 do 9:00, bankowość internetowa mBanku oraz aplikacja mobilna banku (zatem korzystanie z BLIKA jako alternatywy dla niedziałających kart również będzie niemożliwe). 

Takie same problemy jak klienci mBanku będą mieli także posiadacze kont w Orange Finanse. Wszystko oczywiście dlatego, że tutaj usługi bankowe również dostarcza mBank. 

Santander Bank Polska

W jednym z największych banków w Polsce (po PKO BP i Pekao) przerwa w dostępie do wielu usług w bankowości internetowej i mobilnej potrwa łącznie w ten weekend ponad 20 godzin!

Najpierw, od północy do godziny 17:00 w sobotę 27 października klienci nie będą mogli korzystać z większości funkcji bankowości www i aplikacji mobilnej. Co prawda sprawdzą saldo i historię konta, ale już np. o zlecaniu przelewów, doładowywaniu telefonu, korzystaniu z BLIKA, zakładaniu lokat itd. nie będzie mowy. 

Podobne problemy będą także w niedzielną noc od 0:30 do 3:30. Wówczas, jak informuje bank, klienci nie będą mogli zlecać transakcji w bankowości internetowej i mobilnej, oraz płacić w sklepach internetowych i korzystać z BLIKA.

Karty płatnicze powinny cały weekend działać bez problemów.

Bank Pocztowy

Jeszcze dłuższy czas bez dostępu do bankowości internetowej zaordynuje w ten weekend swoim klientom Bank Pocztowy. Będzie ona niedostępna od 20:35 w sobotę 27 października aż do 18:00 w niedzielę 28 października. 

Płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń.

ING Bank Śląski

Wcale nie drobne problemy mogą też czekać klientów ING Banku Śląskiego. Otóż w nocy z soboty na niedzielę - od północy do 6:00 - mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu m.in. z bankomatów, wpłatomatów, systemu bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, płatności BLIK czy płatności zbliżeniowych smartfonem. 

Co więcej, od soboty od 15:00 nie będą działać przelewy wewnętrzne, czyli pomiędzy rachunkami w ING Banku Śląskim. Takie transfery są realizowane natychmiast, czyli pieniądze od razu są na rachunku odbiorcy, ale tym razem zostaną zaksięgowane dopiero w poniedziałek 29 października. Podobnie będzie z przelewami do innych banków.

PKO BP i Inteligo

W niedzielę w nocy, od 1:00 do 5:00, a także w poniedziałek w nocy od 1:00 do 6:00 klienci nie będą mogli skorzystać m.in. z bankowości internetowej czy płatności w sklepach internetowych za pomocą usług "Płacę z iPKO" i "Płacę z Inteligo".

Alior Bank

W nocy z soboty na niedzielę w godz. 1:00 (czasu letniego) do godz. 3:45 (czasu zimowego) niedostępne będą także systemy bankowości internetowej Alior Banku. Ten sam problem będzie dotyczył także osób korzystających z usług T-Mobile Usług Bankowych dostarczanych przez Alior Bank.

Więcej o: