Biurowiec w Z這tych Tarasach sprzedany za 190 mln euro. Przynosi wielkie zyski

Robert K璠zierski
Biurowiec po這穎ny na terenie Z這tych Taras闚 zmienia w豉軼iciela. Globalworth Poland Real Estate zawar przedwst瘼n umow na zakup obiektu. Transakcja obejmuje nie tylko powierzchni biurow.

Biurowiec znajdujący się w kompleksie Złote Tarasy, jednym z najsłynniejszych warszawskich centrów handlowo-biurowych, może zmienić wkrótce w豉軼iciela. Globalworth Poland Real Estate zawarła bowiem przedwstępną warunkową umowę kupna budynków "Skylight" (18 kondygnacji) i "Lumen" (osiem kondygnacji). 

Kwota transakcji wynosi 190 mln euro. W jej ramach Globalworth stałby się też współwłaścicielem powierzchni parkingowej.

Lokale przynoszące krocie

Łączna powierzchnia przejmowanych biur to 45,5 tys. m kw. Rocznie zakontraktowany dochód z czynszu wynosi 11,45 mln euro. Obłożenie lokali sięga niemal 90 proc. Średni czas najmu wynosi cztery lata. Wśród najemców wymienić można Pernod Ricard, Mars, PGE Energia Ciepła, InOffice, Regus oraz Cushman & Wakefield.

UOKiK musi wydać zgodę

Warunkiem nabycia biurowca jest udzielenie zgody przez Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji. Nabywca zastrzega też, że musi otrzymać odpowiednią interpretację podatkową dotyczącą transakcji. Jej ostateczne zamknięcie planowane jest na 31 grudnia 2018 r. 

Globalworth inwestuje w Warszawie

Spółka, która chce przejąć biurowce w Złotych Tarasach, ma już podobne nieruchomości w stolicy. Wśród nich znajduje się m.in. Spektrum Tower, biurowiec klasy A zlokalizowany przy ulicy Twardej 18. Został przejęty od firmy Europa Capital za ok. 101 mln euro.

Czytaj też: Rynek zniczy w Polsce wart miliard złotych. Obchody Wszystkich Świętych ewenementem w Europie

Dotychczasowym właścicielem Złotych Tarasów jest Unibail-Rodamco. Francuska spółka posiada największe warszawskie centra - m.in. Galerię Mokotów i Arkadię. 

Globalworth Poland Real Estate N.V. (dawniej Griffin Premium RE) to polska platforma nieruchomości biurowych, od kwietnia 2017 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest zarejestrowana w Holandii i działa w formule zbliżonej do REIT (ang. Real Estate Investment Trust), co oznacza, że jest firmą powołaną specjalnie do inwestowania na rynku nieruchomości komercyjnych na wynajem.

***

Ewa Błaszczyk: Nie zakładajmy na wstępie, czy będzie sukces czy klapa, tylko zróbmy robotę [NEXT TIME]

Źródło: Komunikat spółki

Wi璚ej o: