PLL LOT otwiera nowe połączenie na Bliski Wschód. Pasażerowie będą mogli polecieć do Bejrutu

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie do Bejrutu od 14 czerwca 2019 roku. To obecnie drugie połączenie polskiego przewoźnika na Bliskim Wschodzie, a jednocześnie 105. trasa w siatce LOT-u.

LOT do Bejrutu na razie będzie latał od 14 czerwca do 15 września 2019 r. W czerwcu i wrześniu rejsy będą się odbywały cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy. Połączenia będą wykonywane samolotem Embraer 195, który w zależności od wersji posiada na pokładzie od 112 do 118 miejsc dla pasażerów.

Czy połączenie zostanie utrzymane także na zimę, będzie zależało od zainteresowania pasażerów i wyników przewozowych w okresie letnim. Przewidywany czas lotu to 3 godz. 25 minut z Warszawy do Bejrutu i 3 godz. 40 minut z Bejrutu do Warszawy

czytamy w komunikacie.

LOT tłumaczy uruchomienie nowego połączenia zwiększającym się w ostatnich latach ruchem do Libanu z Europy. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, żeby umożliwić dogodny czas przesiadek w Warszawie w drodze do portów w Europie Zachodniej, Północnej i na Bałkanach. LOT upatruje szansy w ograniczonej obecnie ofercie rejsów do Libanu z Europy Środkowo-Wschodniej innych przewoźników.W minionych latach LOT woził już pasażerów do Bejrutu, ale tamto połączenie zostało zawieszone, podano również.

W porównaniu z tamtą siatką połączeń przewoźnik ma dziś znacznie bardziej rozbudowaną siatkę połączeń m.in. w Niemczech i Skandynawii, skąd spodziewamy się dużego zainteresowania rejsami przez Warszawę na Bliski Wschód

mówi dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie.

Połączenie kierowane jest dla ruchu turystycznego i biznesowego. Ułatwieniem dla pasażerów jest fakt, że między Polską i Libanem obowiązują przepisy niewymagające wcześniejszego występowania o wizę, a pieczątkę wjazdową otrzymuje się na lotnisk.

Polskie Linie Lotnicze LOT są spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest transport lotniczy osób w komunikacji krajowej i międzynarodowej. PLL LOT miały ponad 6,8 mln pasażerów w 2017 r., co oznaczało wzrost o ok. 25 proc. rok do roku.

Więcej o:
Komentarze (14)
PLL LOT uruchomią połączenie do Bejrutu w czerwcu 2019 r.
Zaloguj się
 • marten

  Oceniono 10 razy 6

  Pamiętajcie o zabraniu ze sobą funtów libańskich na drobne naprawy.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko trzeba pamiętać że tam jest ciężko, więc przed odlotem pasażerowie powinni skrzykiwać się na FB i ustalać kto jaką część zapasową weźmie ze sobą aby nie płacili za nadbagaż i żeby mogli stamtąd spokojnie odlecieć.

 • single_malt

  Oceniono 7 razy 3

  Shukran . Insh Allah !

 • ryanmdusa

  Oceniono 2 razy 2

  mikejar, to podwozie nie otworzylo sie z powodu bezpiecznika, ktory piloci nie wiedzieli ze trzeba sprawdzic, jak rowniez z powodu braku terminowych specjalistycznych przegladow samolotu. Twoj volkswagen tez nie bedzie dzialal jezeli nie bedziesz robil tego co jest napisane w instrukcji i nie bedziesz wiedzial gdzie sa bezpieczniki

 • polak66maly

  Oceniono 7 razy 1

  na zdjeciu to ten samolot pikuje w ziemie. Terrain ahead! Pull up!

 • mikejar

  Oceniono 2 razy 0

  To sa te samoloty ktorym nie otwiera sie PODWOZIE !!!!! GRATULUJE SAMOBOJCOM. !!!
  Moze lepiej niech LOT zajmie sie AKTUALNYMI POLACZENIAMI I WYNAJMIE PORZADNE SAMOLOTY . Te AIRBUS 340-300 ktore lataja ( obsluga portugalsko - maltanska) pamietaja czasy GIERKA. WSTYD I ZENADA !!!!!!!!!!!! Smrod , brud I ubostwo .

  TAK SIE SZANUJE PASAZEROW W PLL LOT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX