BLIK wchodzi na zupełnie nowy poziom. Będą możliwe płatności zbliżeniowe i za granicą

Organizacja płatnicza Mastercard oraz Polski Standard Płatności - operator systemu płatności mobilnych BLIK - poinformowali o nawiązaniu strategicznej współpracy. Jej efektem będzie możliwość płatności zbliżeniowych przez użytkowników BLIK-a, także za granicą.
Zobacz wideo

W ramach partnerstwa, BLIK dostarczy platformę płatności mobilnych i online, a Mastercard zapewni innowacyjne technologie płatnicze oraz globalną sieć akceptacji, podał PSP. Użytkownicy BLIK-a będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Ma się to stać już w drugiej połowie 2019 r.

Oznacza to, że niemal wszyscy posiadacze bankowych aplikacji mobilnych w Polsce (w zasadzie wszystkie najważniejsze banki w Polsce oferują już BLIK-a) - oczywiście pod warunkiem posiadania odpowiedniego smartfonu - będą mogli płacić zbliżeniowo swoimi smartfonami. Część osób może więc zrezygnować np. z Apple Pay czy Google Pay.

Mastercard i PSP umożliwią użytkownikom BLIK korzystanie z technologii zbliżeniowej we wszystkich punktach sprzedaży na świecie, akceptujących zbliżeniowe płatności Mastercard. Będzie to możliwe poprzez wykorzystanie usługi tokenizacyjnej Mastercard Digital Enablement Services (MDES)

- czytamy w komunikacie spółek.

Dodatkowo, w ramach współpracy zostanie udostępniona możliwość płacenia BLIK-iem za zakupy online w zagranicznych e-sklepach.

Mastercard i Polski Standard Płatności będą również współpracować przy ekspansji BLIK-a na nowe rynki, poza granicami Polski.

Nawiązanie strategicznego sojuszu z Mastercard to kluczowy moment rozwoju polskiego systemu płatności mobilnych BLIK. Użytkownicy BLIK-a będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie

- powiedział prezes Polskiego Standardu Płatności Dariusz Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie.

W Mastercard bardzo cieszymy z tej współpracy i jesteśmy zmotywowani, aby zaoferować użytkownikom BLIK nowe funkcje, oparte o nasze innowacyjne i gwarantujące bezpieczeństwo technologie oraz globalny zasięg. Głównym celem naszego partnerstwa z PSP jest zaoferowanie nowych możliwości polskim konsumentom w czasie zakupów zarówno w kraju, jak i za granicą

- skomentował dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe Bartosz Ciołkowski.

Z BLIK-a może już korzystać ok. 96 proc. posiadaczy aplikacji mobilnych banków w Polsce. Ta forma płatności jest oczywiście oferowana przez udziałowców Polskiego Standardu Płatności, czyli Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski i Santander Bank Polska. Z BLIK-a mogą jednak korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

Więcej o:
Komentarze (50)
BLIK wchodzi na zupełnie nowy poziom. Będą możliwe płatności zbliżeniowe i za granicą
Zaloguj się
 • fakekonto9

  Oceniono 11 razy 5

  Blokery reklam, trackerów śledzących, powyłączane wszystko co tylko możliwe, a ludzie z własnej woli płacą systemem Googla xD A za kilka lat będzie wielkie zdziwienie, że byle firma, która kupi wasze dane na rynku, wszystko o was będzie wiedzieć. Od ubezpieczalni, przez opiekę zdrowotną, po wypożyczalnie rowerów. I największe zdziwienie będzie, jak ktoś wam odmówi, ze względu na waszą historię, wykonania usługi, albo zaproponuje zaporową cenę :D Będzie już za późno.

  Już lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z Blika, za którym stoją banki, działające na podstawie szczegółowych przepisów.

 • cezar85

  Oceniono 14 razy 4

  Dlatego nie chodzę na miesięcznice SKOK'ów...

 • 2tiredd

  Oceniono 6 razy 0

  Lewandowski nie zapłaci zbliżeniowo. Huawei i chińczyki wydaja na reklamę, a nie potrafią zamontować HCE w telefonach. Zwykłe NFC nie wystarczy.

 • rave8

  Oceniono 9 razy -1

  Przykre jest to ze ludzie żyją dla głupot.

 • g.lesio

  Oceniono 15 razy -1

  Blika używam już kilka miesięcy i jestem z niego zadowolony, Telefon noszę jak chyba już większość ludzi praktycznie cały czas przy sobie a z portfelem z kartami jest różnie szczególnie gdy nie planuję z góry zakupów. w danym momencie
  Jedynym mankamentem było to, że można było do tej pory płacić Blikiem jedynie w ograniczonej ilości miejsc.
  Teraz wygląda na to, że ta przeszkoda zniknie.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 13 razy -3

  Lubię BLIK, w internecie praktycznie korzystam tylko z niego, ale... dwa razy klikam przyciskiem, spoglądam na ekran i zbliżam telefon - nie sądzę, żeby z BLIKiem było szybciej i prościej niż z Apple Pay. Zobaczymy.

 • Dominik Wójcik

  Oceniono 5 razy -5

  Nie pojmuję, jak można tak lekko oddawać się pieniądze byle firmom. Płacenie telefonem, jakimś kodem, jakimś pajpolem. Ja tych technologii nie rozumiem i konsekwentnie ich unikam. To i tak dobrze, że oswoiłem się z kartami. Musiałem tylko zamalować te cyferki z tyłu. Jedynie co, to wyłączyłem płatności zbliżeniowe

 • tad_51

  Oceniono 20 razy -6

  Dziś dokonałem płatności zbliżeniowej. Muszę przyznać, że cena była całkiem przystępna 200 zł za godzinę :)

 • Zenia Hudboj

  Oceniono 7 razy -7

  Polska pierdoła musiała się podeprzeć mastercardem bo nikt z tego biadziewia nie korzysta bo i po co jak to takie przestarzałe. Skoro wystarczy przyłożyć telefon do terminala. Żeby tylko było czym zapłacić tym się martwcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX