Białoruska niezależna prasa o tajnej naradzie u Łukaszenki. "Do końca bronić niezależności kraju"

Niezależna białoruska gazeta "Nasza Niwa" informuje o zamkniętej dla mediów naradzie najważniejszych polityków u prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Narada miała się odbyć kilka dni temu, a jej temat, to sprawa niezależności Białorusi.

Gazeta dowiedziała się o naradzie z dwóch niezależnych źródeł. Rozmawiano o tym, jak postępować wobec nacisków ze strony Rosji. Autor artykułu twierdzi, że
"wszyscy jej uczestnicy opowiedzieli się za tym, aby do końca bronić niezależności kraju”.

Czytaj też: Dlaczego Władimir Putin chce pożreć Białoruś Łukaszenki

Białoruski niezależny portal 'Nasza Niwa'.Białoruski niezależny portal 'Nasza Niwa'. nn.by


Wczoraj prezydent Aleksander Łukaszenka na dużej konferencji prasowej dla rosyjskich dziennikarzy oświadczył, że Rosja pod pozorem pogłębienia integracji chce wchłonąć Białoruś. Zaznaczył jednocześnie, że "niezależność kraju jest rzeczą świętą". Wypowiedział się również przeciwko umieszczeniu na Białorusi rosyjskiej bazy wojskowej.

W ostatnim czasie najważniejsi rosyjscy politycy oficjalnie sugerują, że Białoruś może dalej liczyć na wsparcie finansowe ze strony Moskwy tylko wtedy, gdy zdecyduje się na pogłębienie integracji. Chodzi między innymi o wprowadzenie wspólnej waluty, wspólnego urzędu celnego i sądu.

Więcej o: