Białoruska niezależna prasa o tajnej naradzie u Łukaszenki. "Do końca bronić niezależności kraju"

Niezależna białoruska gazeta "Nasza Niwa" informuje o zamkniętej dla mediów naradzie najważniejszych polityków u prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Narada miała się odbyć kilka dni temu, a jej temat, to sprawa niezależności Białorusi.

Gazeta dowiedziała się o naradzie z dwóch niezależnych źródeł. Rozmawiano o tym, jak postępować wobec nacisków ze strony Rosji. Autor artykułu twierdzi, że
"wszyscy jej uczestnicy opowiedzieli się za tym, aby do końca bronić niezależności kraju”.

Czytaj też: Dlaczego Władimir Putin chce pożreć Białoruś Łukaszenki

Białoruski niezależny portal 'Nasza Niwa'.Białoruski niezależny portal 'Nasza Niwa'. nn.by


Wczoraj prezydent Aleksander Łukaszenka na dużej konferencji prasowej dla rosyjskich dziennikarzy oświadczył, że Rosja pod pozorem pogłębienia integracji chce wchłonąć Białoruś. Zaznaczył jednocześnie, że "niezależność kraju jest rzeczą świętą". Wypowiedział się również przeciwko umieszczeniu na Białorusi rosyjskiej bazy wojskowej.

W ostatnim czasie najważniejsi rosyjscy politycy oficjalnie sugerują, że Białoruś może dalej liczyć na wsparcie finansowe ze strony Moskwy tylko wtedy, gdy zdecyduje się na pogłębienie integracji. Chodzi między innymi o wprowadzenie wspólnej waluty, wspólnego urzędu celnego i sądu.

Więcej o:
Komentarze (95)
Białoruska niezależna prasa o tajnej naradzie u Łukaszenki. "Do końca bronić niezależności kraju"
Zaloguj się
 • bmarten

  Oceniono 45 razy 35

  Ten wyższy, łysy, to kolega Karczewskiego, który po wizycie tamże nazwał łysego "ciepłym człowiekiem". Ten niższy łysy, to kolega Orbana.

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 40 razy 32

  Tak sie Panie Kaczynski koncza flirty z Moskwa.
  Tfu!

 • remo29

  Oceniono 33 razy 31

  Rydzyk by się ładnie z nimi prezentował.

 • pizzon

  Oceniono 30 razy 22

  Czy jastrząb może zintegrować się z wróblem? Oczywiście. W układzie pokarmowym tego pierwszego.

 • lubat

  Oceniono 19 razy 19

  Niezależność każdego kraju, niezależnie czy to Białoruś czy Polska, nie wynika z narad czy aktów strzelistych, tylko z kondycji finansowej i gospodarczej. Jeśli się jest skazanym na cudzy garnuszek to o niezależności można sobie pogadać u cioci na imieninach. Bo znana prawda mówi, że kto płaci, ten wymaga/dyktuje.

 • stef0909

  Oceniono 18 razy 14

  Karczewski też był!?

 • czizus

  Oceniono 31 razy 11

  Brawo Białoruś. Wasze miejsce jest w UE a nie w zdychającej Rosji. Czekamy na was i będziemy was wspierać tak jak Ukraińców.
  Zresztą Białorusini jeżdżą do Polski i do Rosji i wiedzą dobrze co to takiego UE a co to Rosja!! Nawet robią dużo filmików porównawczych na yutubie!!

 • shtalman

  Oceniono 13 razy 9

  A krasnal żoliborski i szalona Maciora byli na tej naradzie?

 • agnrodis

  Oceniono 15 razy 9

  Ten nizszy lysy, to szef Rydzyka..... nawet dal Rydzykowi w latach 90tych nadajniki na Uralu dla radia Maryja ....... chyba nie z milosci do polskiego kleru?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX