Media: Karnowscy gotowi do przejęcia Radia ZET. Fratria dostała 51 mln euro kredytu od Pekao SA

Spółka Fratria jeszcze w styczniu może stać się właścicielem Radia ZET. Z ustaleń serwisu Wirtualnemedia.pl wynika, że w transakcji pomoże państwowy Bank Pekao SA.
Zobacz wideo

O możliwym przejęciu grupy Eurozet, właściciela Radia ZET, mówi się od dłuższego czasu. Eurozet trafił na sprzedaż kilka miesięcy temu, gdy spółka Czech Media Invest przejęła go od francuskiego koncernu Lagardère.

Czytaj też: Radio ZET na sprzedaż. Wśród chętnych Fratria, Polsat, ZPR Media

Z informacji, do których dotarł serwis Wirtualnemedia.pl wynika, że w styczniu Eurozet może trafić w ręce Grupy Fratria, wydawcy m.in. tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl.

Na początku grudnia Fratria miała złożyć wniosek do państwowego Banku Pekao SA o kredyt na dokonanie transakcji i - jak ustaliły WM - spółka, w której udziały ma  m.in. Jacek Karnowski oraz senator PiS Grzegorz Bierecki, ten kredyt dostanie. Chodzi o 51 mln euro. Do tego Fratria ma mieć zagwarantowane wsparcie od Czech Media Invest.

To nie koniec negocjacji

Przyznanie kredytu znacząco zbliża Fratrię do przejęcia Eurozetu, choć transakcja nie jest jeszcze przesądzona. Przy stole negocjacyjnym wciąż zasiadać mają również spółki ZPR Media, Agora oraz PMPG Polskie Media.

Oferty formalnie są teraz kompletowane, wraz z potwierdzeniem finansowania. Będą ponownie analizowane przez Czechów

- powiedział Wirtualnym Mediom jeden z informatorów.

Grupa Eurozet jest właścicielem takich rozgłośni, jak Radio ZET, Antyradio, Meloradio, Chilizet, kilku serwisów internetowych, spółki Studio ZET i agencji Eurozet Live.

Więcej o: