TVP przejmie Showmax nie tylko w Polsce, ale i całej Europie? Mocarstwowe plany

Jak dowiedział się portal "Wirtualne Media", Telewizja Polska jest zainteresowana zakupem platformy Showmax w całej Europie. Wcześniej pojawiały się informacje wyłącznie o zainteresowaniu TVP polską częścią tego biznesu. Z końcem stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski.
Zobacz wideo

Przypomnijmy - w połowie grudnia serwis Showmax poinformował, że znika z Polski. Platforma VOD, która w swojej ofercie ma m.in. słynne "Ucho Prezesa", serial "Rojst" czy show "SNL Polska", będzie dostępna wyłącznie do końca stycznia 2019 r. 

Zamknięcie Showmaxu jest strategiczną decyzją firmy Naspers Group, południowoafrykańskiego właściciela serwisu. Ta wycofuje się bowiem z działalności w działce wideo.

Czytaj więcej: Showmax wycofuje się z Polski. Serwis będzie dostępny tylko do 31 stycznia 2019 roku

Wkrótce po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu serwisu Showmax, pojawi się informacje, że zainteresowana jego kupnem jest Telewizja Polska. 

Jako członek zarządu mogę powiedzieć, że jesteśmy potencjalnie zainteresowani zakupem serwisu i licencji platformy Showmax. (...) Z punktu widzenia TVP szczególnie interesujące są biblioteka praw oraz same serwisy

- mówił "Wirtualnym Mediom" Maciej Stanecki z zarządu TVP. 

Teraz "Wirtualne Media" informują, że według ich wiedzy Telewizja Polska rozważa zakup Showmaxu nie tylko w Polsce, ale całej Europie. Poza Polską, Showmax obecny jest na 23 europejskich rynkach. Są to: Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Islandia, Irlandia, Włochy, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Portugalia, San Marino, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania.

"Wirtualne Media" informują, że w tej sprawie toczą się już rozmowy, a pomysł zyskać aprobatę reklamodawców i inwestorów. TVP, aby sfinansować przejęcie, mogłaby wejść we współpracę z inwestorem. Zainteresowanie Showmaxem wyraża podobno nie tylko TVP, ale także inne podmioty z Polski.

Czytaj też: Showmax znika z Polski. Podpowiadamy, które seriale i filmy obejrzeć, póki jest dostępny

Więcej o: