Lotnisko Chopina pobiło historyczny rekord mimo ciszy nocnej. W tym roku rusza rozbudowa

Największe lotnisko w Polsce pochwaliło się rekordową liczbą odprawionych pasażerów. W ubiegłym roku było ich 17,76 mln. I to pomimo nocnej przerwy, która obowiązuje od 23.30 do 5.30 rano.

Liczba pasażerów odprawionych na Lotnisku Chopina wyniosła 17,76 mln w 2018 r., co oznacza wzrost o 12,7 proc. rok do roku i historyczny rekord.

Lotnisko Chopina cieszy się z rekordu

"Tak duża liczba obsłużonych pasażerów to znaczący sukces naszego lotniska. Osiągnięty wynik dobitnie potwierdza, że warszawski port jest liderem w regionie. Cieszy nas również fakt, że coraz więcej pasażerów postrzega nas jako dogodny punkt przesiadkowy - udział pasażerów w ruchu tranzytowym od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie 30 proc., co potwierdza, że powinniśmy jeszcze bardziej dostosować lotnisko do potrzeb portu przesiadkowego" - mówi, cytowany w komunikacie Piotr Rudzki z Biura PR lotniska.

W ruchu międzynarodowym, uczestniczyło prawie 16 mln (wzrost o 17,2 proc.), a w ruchu krajowym blisko 1,8 mln osób. Port podkreśla też, że ruch czarterowy wzrósł o ponad 20 proc. rok do roku co oznacza ponad 2,2 mln podróżnych w tym segmencie.

Według lotniska, w pobiciu rekordu pomogło zwiększenie siatki połączeń. W minionym roku m.in. LOT rozpoczął bezpośrednie loty do Singapuru, a linie Qatar Airways zmieniły wykorzystywany podczas wieczornych połączeń średniej wielkości samolot A320 na większego i nowocześniejszego Boeinga 787 Dreamliner. Wzrosła też liczba lotów do Dohy - z 14 do 16 tygodniowo. W 2018 roku pojawił się też nowy przewodnik czarterowy - Ryanair Sun.

W tym roku ruszy rozbudowa

"Równie istotny, jak miniony, będzie dla Lotniska Chopina jubileuszowy rok 2019, kiedy to (dzięki przekazaniu w grudniu przez Ministerstwo Obrony Narodowej terenu o powierzchni ok. 8,5 tysiąca metrów kwadratowych w dzierżawę PPL) rozpocznie się jego rozbudowa" - podaje port w komunikacie.Także w tym roku z lotniska na warszawskim Okęciu PLL LOT zacznie latać do London City, Miami, Bejrutu oraz Warny.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Zarządza nim Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Więcej o:
Komentarze (24)
Lotnisko Chopina pobiło historyczny rekord mimo ciszy nocnej. W tym roku rusza rozbudowa
Zaloguj się
 • abbmf

  Oceniono 6 razy 6

  a drogie jak nieszczęście

 • robroy987

  Oceniono 11 razy 3

  biuro prasowe ppl wypuszcza takie to chwalidruczki... fakty sa troche inne i widoczne golym okiem kiedy sie laduje na tym ubogim zasciankowym lotnisku z mala iloscia samolotow i kilkoma bramkami.. zadko widac kolejki samolotow albo tlumy ludzi. przy wzrostach ruchu na calym swiecie warszawa wyglada wyjatkowo blado.
  mozemy sie cieszyc i prezyc muskuly 70 oma samolotami LOT
  albo spojrzec w kontekscie linii regionalnych ktore DOKUPUJA 70 samolotow a o ktorych nazwy malo kto w polsce slyszal...
  znacie miejsce w szeregu ?
  czy nadal statystyki rzadu pokazuja ze polska potega kielbasy i buraka jest?

 • www.chinskibiznes.com

  Oceniono 2 razy 2

  przyjemne, czysto lotnisko, brawo

 • ja.szela

  Oceniono 10 razy 2

  No to cieniutko. W zeszłym roku był wzrost o 22% więc dynamika wyraźnie spadał i to w czasach prosperity. Wszystkie duże lotniska regionalny w Polsce będą miały większy wzrost z wyjątkiem Modlina który zwyczajnie osiągnęło maksymalną przepustowość. Przepełniony Modlin powinien napędzi wzrost Okęciu a skoro tak nie jest to znaczy że rynek lotniczy w tym rejonie jest bliski nasycenia.

 • smurfmadrala

  Oceniono 11 razy 1

  NIEZBĘDNY jest Centralny Port Komunikacyjny.
  Okęcie to nieustanna, w recydywie budowa przybudówek do dobudówek.

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 3 razy 1

  Znowu? I tak co 3 lata?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX