Kuriozalny wypadek drogowy. Samochód Tesli "zabił" robota za 25 tys. dolarów

Do osobliwej kolizji doszło podczas amerykańskich targów branżowych CES w Las Vegas. Samochód koncernu Elona Muska "śmiertelnie" staranował robota. Tesla Model S jechał w pełnym trybie autopilota.
Zobacz wideo

Tegoroczne targi technologiczne CES stały się tłem dla pierwszej kolizji autonomicznych maszyn, samochodu Tesli i robota. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przy centrum targów.

Bitwa o autonomię

Wypadek został zarejestrowany przez kamerę ochrony. Samochód z pasażerem w środku poruszał się na autopilocie. Kierowca nie przełączył maszyny w tryb manualny, a ta nie zarejestrowała stojącego w bezruchu robota. Pasażer nie odniósł obrażeń. Ucierpiał robot, który zdaniem właścicieli nie nadaje się do naprawy. Rosyjska firma Promobot podzieliła się swoją opinią na Twitterze. Skierowała się bezpośrednio do Elona Muska, prezesa Tesli.

 

Część komentatorów podaje jednak w wątpliwość przypadkowość zdarzenia. Podejrzewają niestandardowe zagranie PR-owe, będące promocją firmy produkującej autonomiczne roboty.

Targi legend

Consumer Electronics Show to największe na świecie targi nowych technologii. Od 1967 r. w ramach imprezy prezentowane są prototypy i produkty z sektora elektroniki użytkowej. Wśród najbardziej znanych można wymienić m.in. magnetowid (1970 r.), Atari ST (1985 r.) czy Blu-Ray (2004 r.). Podczas tegorocznej edycji targów CES w Las Vegas zaprezentowano m.in. autonomiczne ciężarówki Daimlera, nowy komputer gamingowy Corsair czy rozwiązania dla "inteligentnego domu" poznańskiej firmy Fibaro.

Więcej o: