Kuriozalny wypadek drogowy. Samochód Tesli "zabił" robota za 25 tys. dolarów

Do osobliwej kolizji doszło podczas amerykańskich targów branżowych CES w Las Vegas. Samochód koncernu Elona Muska "śmiertelnie" staranował robota. Tesla Model S jechał w pełnym trybie autopilota.
Zobacz wideo

Tegoroczne targi technologiczne CES stały się tłem dla pierwszej kolizji autonomicznych maszyn, samochodu Tesli i robota. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przy centrum targów.

Bitwa o autonomię

Wypadek został zarejestrowany przez kamerę ochrony. Samochód z pasażerem w środku poruszał się na autopilocie. Kierowca nie przełączył maszyny w tryb manualny, a ta nie zarejestrowała stojącego w bezruchu robota. Pasażer nie odniósł obrażeń. Ucierpiał robot, który zdaniem właścicieli nie nadaje się do naprawy. Rosyjska firma Promobot podzieliła się swoją opinią na Twitterze. Skierowała się bezpośrednio do Elona Muska, prezesa Tesli.

 

Część komentatorów podaje jednak w wątpliwość przypadkowość zdarzenia. Podejrzewają niestandardowe zagranie PR-owe, będące promocją firmy produkującej autonomiczne roboty.

Targi legend

Consumer Electronics Show to największe na świecie targi nowych technologii. Od 1967 r. w ramach imprezy prezentowane są prototypy i produkty z sektora elektroniki użytkowej. Wśród najbardziej znanych można wymienić m.in. magnetowid (1970 r.), Atari ST (1985 r.) czy Blu-Ray (2004 r.). Podczas tegorocznej edycji targów CES w Las Vegas zaprezentowano m.in. autonomiczne ciężarówki Daimlera, nowy komputer gamingowy Corsair czy rozwiązania dla "inteligentnego domu" poznańskiej firmy Fibaro.

Więcej o:
Komentarze (50)
CES 2019. Kuriozalny wypadek drogowy podczas targów. Samochód Tesli "zabił" robota za 25 tys. dolarów. Model S jechał na autopilocie
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 33 razy 33

  Cholerne sztuczne inteligencje. Już się nienawidzą. Niedługo zaczną tworzyć gangi.

 • bik4done

  Oceniono 27 razy 27

  W Polsce występują powszechnie jedynie roboty drogowe,a z nimi Tesla nie wygra.

 • 4head

  Oceniono 26 razy 26

  Ciekawe czy w tym robocie był człowiek - Rosjanie mają w tym dobre tradycje.. ;)

 • wesslingharald

  Oceniono 14 razy 8

  No właśnie! A gdyby tam stała niewidoma staruszka z dzieckiem na ręku !!!!

 • japka_putina

  Oceniono 6 razy 6

  Oczywiście, że to fejk, ale dzięki temu (i dziennikarzom) wszyscy dowiedzieliśmy się o istnieniu ruskiej firmy produkującej roboty. Znamienne, że Ruscy podali, jakoby Tesla jechała w trybie całkowicie autonomicznym, mimo że takowego Tesla jeszcze nie opracowała, o czym musieli świetnie wiedzieć - czyli w razie problemów mogą powiedzieć, że to był oczywisty żart.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX