WOŚP 2019. Jak wesprzeć? Pomaganie ułatwiają np. mBank, Facebook, Allegro czy siepomaga.pl

WOŚP można wesprzeć nie tylko w "tradycyjny" sposób - gotówką do puszki wolontariusza. Możliwości przekazania datku choćby sprzed ekranu komputera czy smartfonu jest całe mnóstwo. Gazeta.pl również dołączyła się do zbiórki datków na Orkiestrę!
Zobacz wideo

WOŚP z mBankiem

Jeśli masz konto w mBanku (to bankowy partner WOŚP), to zarówno z poziomu bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej, możesz przekazać datek w dosłownie kilka kliknięć. Bank przygotował specjalnie przyciski, po kliknięciu w które numer fundacji jest od razu wpisany. Wystarczy tylko ewentualnie zmienić kwotę datku, autoryzować przelew, i tyle.

W aplikacji:

.. .

W bankowości internetowej:

.. .

Także na stronie banku można wybrać opcję "wpłać" pod wybranym niebieskim sercem (do wyboru są kwoty 10, 20, 50 i 100 zł, ale można też samodzielnie wpisać dowolną kwotę). Wówczas zostaniemy automatycznie przekierowani do strony logowania do systemu e-bankowości. Po zalogowaniu wystarczy tylko kliknąć "wyślij przelew" i go autoryzować.

.. .

Do wpłat na WOŚP z konta w mBanku motywuje dodatkowo fakt, że bank przekazuje fundacji dodatkowo 100 tys. zł za każdy dzień, kiedy za jego pośrednictwem przynajmniej 100 klientów przekaże datek.

WOŚP wesprzyj przelewem

mBank z racji partnerowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przygotował specjalne szablony przelewów, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby fundację przelewami na jej rachunek wspierali także klienci innych banków. 

W internecie działają też różne "skarbonki". Przykładowo, datek można wpłacić poprzez stronę WOŚP. Link jest dostępny W TYM MIEJSCU. Po wybraniu odpowiedniej kwoty mamy do wyboru logowanie do systemów bankowości internetowej różnych banków, a także zapłatę np. BLIK-iem czy z elektronicznych portfeli np. Masterpass, Visa Checkout, Google Pay. Podobnie działa też np. serwis zrzutka.pl/wosp czy siepomaga.pl/27final.

Gorąco zapraszamy także do zbiórki w serwisie siepomaga.pl zorganizowanej przez Gazeta.pl. Jeśli chcesz wesprzeć WOŚP z Gazeta.pl, KLIKNIJ TUTAJ. Zbieramy na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych.

.. .

Inny przykład to dostarczona przez Mastercard eskarbonka.wosp.org.pl. Tu, po wybraniu kwoty, można wybrać płatność z portfela Masterpass, albo opcję "Płacę teraz z PayU", która umożliwi wpłatę datku przelewem, z rachunku karty, BLIK-iem lub z innych portfeli elektronicznych.

// /

We współpracy z PayU powstała też aplikacja umożliwiająca wsparcie WOŚP - https://wospapp.payu.com. Po zalogowaniu się kontem Facebooka i wpłacie środków z formatki płatniczej PayU, otrzyma się imienne podziękowania od Jurka Owsiaka, takie jak tu.

WOŚP z Allegro. Nie trzeba nic licytować

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć także poprzez Allegro, i to nie tylko biorąc udział w licytacjach charytatywnych. Działają także Wirtualne Puszki o różnych wartościach. Wystarczy kliknąć przy wybranej "kup teraz", sfinalizować transakcję tak samo jak każdy inny zakup, i już - poszedł datek na WOŚP.

.. .

Zbiórki na Facebooku

Na Facebooku jest całe mnóstwo zbiórek organizowanych przez użytkowników serwisu. Można je znaleźć na fanpage'u WOŚP w zakłace "zbiórki pieniędzy".

Zamiast dokładać się do zbiórki, można też po prostu kliknąć "przekaż datek". Wówczas także wpłacimy na Orkiestrę. Płatności można dokonywać z rachunku karty albo z konta PayPal.

.. .

#MastercardGraZWOŚP - 5 zł za wpis

13 stycznia, w dniu Finału, na Twitterze kolejny raz odbędzie się akcja   #MastercardGraZWOŚP. Za wpis każdego użytkownika opublikowany z takim hashtagiem Mastercard przekaże 5 złotych na konto WOŚP

Mastercard wyposaży też część wolontariuszy w terminale płatnicze, więc nie mając w portfelu gotówki i tak będzie można wesprzeć WOŚP i dostać czerwone serduszko.

WOŚP można wesprzeć... przy bankomacie

Nie wszyscy wiedzą czy zauważyli, ale wpłaty na WOŚP (i nie tylko) przez cały rok można dokonywać za pośrednictwem bankomatów i wpłatomatów sieci Euronet.

Operacja jest prosta i bezpłatna. Po umieszczeniu karty płatniczej w urządzeniu oraz wpisaniu kodu PIN należy wybrać opcję "Wpłać darowiznę", a następnie wybrać jedną z wymienionych organizacji i wpisać kwotę (od 1 zł do 500 zł). Wesprzeć w ten sposób można nie tylko WOŚP, ale też kilka innych organizacji i fundacji, np. Polski Czerwony Krzyż, Polską Akcję Humanitarną czy Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Opisane w artykule sposoby wpłat na WOŚP to nie wszystko, co zostało przygotowane. Więcej o tym, jak jeszcze można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, można znaleźć na stronie fundacji.

Więcej o: