Prezydent Andrzej Duda wybiera się do Davos. Szczyt ekonomiczny tym razem opuści Donald Trump

22 stycznia startuje Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Spotkanie uznawane jest za jeden z najbardziej prestiżowych szczytów ekonomicznych na świecie. Polskę będzie na reprezentował m.in Andrzej Duda - potwierdził w rozmowie porannej Gazeta.pl Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.
Zobacz wideo

- To jest bardzo ważne wydarzenia, ponieważ jesteśmy coraz silniejszą gospodarką prezydent będzie rozmawiał nie tylko o inwestycjach innych krajów, czy podmiotom gospodarczym w Polsce, ale także o tym jak pomagac inwestować polskim firmom poza granicami - mówił Spychalski.

Zabraknie innych polityków

Na razie nie wiadomo z którymi politykami i przedstawicelami biznesu spotka się prezydent. Jedno jest pewne, tym razem w szwajcarskim kurorcie nie dojdzie do rozmowy z Donadem Trumpem. Przez częściowe zawieszenie rządu amerykański prezydent do Davos się nie wybiera.

"Z powodu nieustępliwości Demokratów w sprawie bezpieczeństwa granic i wielkiego znaczenia bezpieczeństwa naszego narodu, z pełnym szacunkiem odwołuję bardzo ważny wyjazd do Davos w Szwajcarii na Forum Ekonomiczne" - napisał Donald Trump na Twitterze.


W tym roku w Szwajcarii zabraknie też przedstawicieli amerykańskiej administracji. Nie będzie też w tym roku w szwajcarskim kurorcie Emmanuela Macrona i Theresy May. 

Temat przewodnim tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos będzie "Globalizacja 4.0: Kształtowanie nowej architektury w dobie czwartej rewolucji przemysłowej". 

Więcej o: