Prezydent Andrzej Duda wybiera się do Davos. Szczyt ekonomiczny tym razem opuści Donald Trump

22 stycznia startuje Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Spotkanie uznawane jest za jeden z najbardziej prestiżowych szczytów ekonomicznych na świecie. Polskę będzie na reprezentował m.in Andrzej Duda - potwierdził w rozmowie porannej Gazeta.pl Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.
Zobacz wideo

- To jest bardzo ważne wydarzenia, ponieważ jesteśmy coraz silniejszą gospodarką prezydent będzie rozmawiał nie tylko o inwestycjach innych krajów, czy podmiotom gospodarczym w Polsce, ale także o tym jak pomagac inwestować polskim firmom poza granicami - mówił Spychalski.

Zabraknie innych polityków

Na razie nie wiadomo z którymi politykami i przedstawicelami biznesu spotka się prezydent. Jedno jest pewne, tym razem w szwajcarskim kurorcie nie dojdzie do rozmowy z Donadem Trumpem. Przez częściowe zawieszenie rządu amerykański prezydent do Davos się nie wybiera.

"Z powodu nieustępliwości Demokratów w sprawie bezpieczeństwa granic i wielkiego znaczenia bezpieczeństwa naszego narodu, z pełnym szacunkiem odwołuję bardzo ważny wyjazd do Davos w Szwajcarii na Forum Ekonomiczne" - napisał Donald Trump na Twitterze.


W tym roku w Szwajcarii zabraknie też przedstawicieli amerykańskiej administracji. Nie będzie też w tym roku w szwajcarskim kurorcie Emmanuela Macrona i Theresy May. 

Temat przewodnim tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos będzie "Globalizacja 4.0: Kształtowanie nowej architektury w dobie czwartej rewolucji przemysłowej". 

Więcej o:
Komentarze (39)
Prezydent Andrzej Duda wybiera się do Davos. Szczyt ekonomiczny tym razem opuści Donald Trump
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 14 razy 14

  Wygłosi odczyt: "Ekonomiczny model zaścianka" wg znanych ekonomistów bajarzy: Jarosława i Mateusza.

 • justas32

  Oceniono 12 razy 12

  Człowieku - po co ty za nasze pieniądze jedziesz do Davos ? Pasujesz tam jak kwiatek do kożucha. Twoim zadaniem jest służyć Kaczyńskiemu - a nawet do tego się nie nadajesz ...

 • justas32

  Oceniono 10 razy 10

  Zaprezentuje nową polską myśl polityczną na miarę XXI wieku - "Prezydentura w służbie populistów" ...

 • justas32

  Oceniono 9 razy 9

  Po co Prezydent Polski jedzie do Davos ? Pojeździć na nartach ...

 • zd46

  Oceniono 10 razy 8

  Andrzejas Dudas w Davos?

 • zd46

  Oceniono 10 razy 8

  Wyjedzie "OD NOS", przyjedzie "DO WOS" a na polskich sędziów złoży "DONOS" i wróci jak bumerang "DO NOS"

 • ks-t

  Oceniono 10 razy 8

  Lepiej tam się jeździ na nartach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX