Żabka przyszłości coraz bliżej. Sztuczna inteligencja już niebawem zagości w sklepach

Samoobsługowe, całodobowe i czynne w każdą niedzielę. Takie mają być nowe sklepy Żabka. Na nowojorskiej konferencji NRF ogłoszono, że właściciel sieci już rozpoczął współpracę z amerykańską firmą AiFi.
Zobacz wideo

Sieć Żabka nowego formatu ma być w pełni zautomatyzowana. W planowanych sklepach nowej generacji ma nie być kas i obsługi.

Żabka 2.0

Zakupów dokonamy samodzielnie i przez całą dobę oraz w każdą niedzielę. Właściciel sieci zapewnia, że klienci już niebawem będą mieli okazję przetestować prototyp sklepu. AiFi i Żabka chcą w nowych sklepach wykorzystywać sztuczną inteligencję, która oceni szereg danych, jak waga i wygląd towaru czy zachowanie klienta.

Klient nowoczesnego sklepu ma być obserwowany przez urządzenia rejestrujące jego decyzje zakupowe i towary. Aby dokonać zakupów klient będzie musiał użyć  smartfona. Urządzenie mobilne będzie dodatkowo służyć do płatności bezgotówkowej oraz wyświetli listę zakupów. CVC Capital Partners – właściciel sieci ponad 5400 sklepów w całej Polsce – nie zdradza, kiedy pierwsze zautomatyzowane Żabki pojawią się do dyspozycji klientów.

Więcej o:
Komentarze (87)
Żabka przyszłości coraz bliżej. już niebawem zagości w sklepach
Zaloguj się
 • samezrp

  Oceniono 61 razy 47

  Żabka? To ich właściciel podpisał umowę z rydzolem? Nie. Dziękuję. Tam zakupów nie robię.

 • xysieq

  Oceniono 50 razy 38

  Do Bydgoszczy będę jeździł, a w Żabce nie kupię!

  Niech sobie w Licheniu albo Toruniu te kioski wstawią.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 35 razy 25

  Podobno za drobną (sic!) opłatą dla pana Rydzyka SI będzie też spowiadać :-)

 • wolak007

  Oceniono 31 razy 23

  Pisowska żabka to. Już nie moj target...

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 16

  Coś mi się zdaje, że wtedy policja będzie musiała dwu, albo i trzykrotnie ZWIĘKSZYĆ ilość funkcjonariuszy na niedzielnych służbach.
  Bo Suweren, okazji nie przepuści... :-))

 • ultraviolet24

  Oceniono 22 razy 16

  I znowu mam zaśmiecać mój telefon kolejną apką która w dodatku będzie zbierać informacje o moim życiu?

 • lm648

  Oceniono 9 razy 9

  ..... a następnie okaże się, że w pozostałych marketach jest zbędny ludzki personel :) ... i tym o to sposobem suweren będzie miał "wolne" nie tylko w niedziele lecz i pozostałe dni tygodnia w których to będzie mógł skupić się nad wypracowaniem "emerytury matczynej" oraz zwiększenia dodatkowego uposażenia 500+ :) )))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX