Żabka przyszłości coraz bliżej. Sztuczna inteligencja już niebawem zagości w sklepach

Samoobsługowe, całodobowe i czynne w każdą niedzielę. Takie mają być nowe sklepy Żabka. Na nowojorskiej konferencji NRF ogłoszono, że właściciel sieci już rozpoczął współpracę z amerykańską firmą AiFi.
Zobacz wideo

Sieć Żabka nowego formatu ma być w pełni zautomatyzowana. W planowanych sklepach nowej generacji ma nie być kas i obsługi.

Żabka 2.0

Zakupów dokonamy samodzielnie i przez całą dobę oraz w każdą niedzielę. Właściciel sieci zapewnia, że klienci już niebawem będą mieli okazję przetestować prototyp sklepu. AiFi i Żabka chcą w nowych sklepach wykorzystywać sztuczną inteligencję, która oceni szereg danych, jak waga i wygląd towaru czy zachowanie klienta.

Klient nowoczesnego sklepu ma być obserwowany przez urządzenia rejestrujące jego decyzje zakupowe i towary. Aby dokonać zakupów klient będzie musiał użyć  smartfona. Urządzenie mobilne będzie dodatkowo służyć do płatności bezgotówkowej oraz wyświetli listę zakupów. CVC Capital Partners – właściciel sieci ponad 5400 sklepów w całej Polsce – nie zdradza, kiedy pierwsze zautomatyzowane Żabki pojawią się do dyspozycji klientów.

Więcej o: