Do brexitu zostało tylko 47 dni. Prof. Hübner: "Czasu już nie ma. Brak umowy będzie katastrofą"

Łukasz Kijek
29 marca Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską. Brytyjski parlament do dziś jednak nie zaakceptował umowy z Brukselą. Unia Europejska nie chce już zmieniać porozumienia, które było negocjowane ponad dwa lata i ostatecznie zaakceptowane przez brytyjską premier. Impas może zakończyć się najgorszym scenariuszem: tak zwanym "twardym" brexitem.
Zobacz wideo

Profesor Danuta Hübner jest szefową komisji spraw konstytucyjnych w Parlamencie Europejskim. To właśnie europarlament będzie musiał ostatecznie zaakceptować umowę z Wielką Brytanią. Najpierw jednak sami Brytyjczycy muszą zaakceptować to porozumienie we własnym parlamencie. Procedura jest bardzo długa, a czasu coraz mniej. Czy UE będzie skłonna zmienić zapisy w umowie? Co będzie gdy 30 marca obudzimy się w rzeczywistości bez umowy Wielkiej Brytanii z UE? Odpowiedzi na te pytania padają w rozmowie z prof. Hübner.

Więcej o:
Komentarze (231)
Do brexitu zostało tylko 47 dni. Prof. Hübner: "Czasu już nie ma. Brak umowy będzie katastrofą"
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 46 razy 34

  A w Londynie nie potrzebują aby dwóch wież? Fachowców mamy na zbyciu.

 • ps11111ps

  Oceniono 46 razy 32

  Nie do konca. Z Naszego Polskiego Patriotyczno Samolubnego punktu widzenia brexit jest OK.
  1. Po krachu, ktory nastapi w UK bo Brexicie juz nikt nigdy nie zaglosuje na polityka mowiacego o Polexicie, bo bedzie dokladnie wiedzial czym to pachnie.
  2. Jest szansa ze Brytyjskie firmy inwestujace w Polsce zwieksza jeszcze bardziej zaangazowanie w naszym kraju. Moze jakies sie nawet przeniosa.
  3. Znaczenie PL w UE wzrosnie bo ktos te luke po UK musi wypelnic
  4. Jak dla nas zatem super. Dla UK gorzej ale co to obchodzi selfishowskiego Polaka Cebulaka

 • ochujek

  Oceniono 39 razy 31

  Co by się nie stało, PiS będzie krytykować i zwalać na Tuska. To ich jedyna nadzieja na przykrycie afer w ich wykonaniu.

 • mcguirre

  Oceniono 29 razy 29

  Co się stanie ? Na Kremlu strzelą szampany. Ta cała sytuacja pokazuje poziom świadomości i wykształcenia statystycznego Brytyjczyka.

 • ziggybam

  Oceniono 37 razy 27

  A niech się kończy twardym brexitem. Brytole egoistycznie wypieli się na resztę UE i nie ma powodu im spółczuć ani pomagać - niech sobie sami zapanują na swoim bajzlem. Zresztą podobne spojrzenie na Polskę PiS ma dziś słusznie większość UE - świrujecie? Nie liczcie na wiele.

 • thannatos

  Oceniono 26 razy 26

  Ja tam był jednak zaproponował zmianę umowy o Brexicie - Szkocja z Irlandią Północną zostają w EU, reszta może spie.. to znaczy robić sobie Brexit.

 • andrew1507

  Oceniono 31 razy 23

  Pis wypycha nas w łapy Kremla, a tam już kibitki czekają na notabli pis i ich rodzin (pod Brześciem).
  To stary mongolski zwyczaj, że zastaną"elyte" się wywozi na Sybir......
  Alleluja i do przodu rozlega się z uralskich głośników agenta Ojca Dyrektora.

 • darend888

  Oceniono 24 razy 20

  Jescze jedno - mam nadzieję że UE nie ugnie się nawet na centymetr przed tymi głukami , niech poczują na własnej skórze co zrobili .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX