Lidl podnosi pensje o blisko 10 proc. Po dwóch latach stażu można zarobić 4350 zł brutto

Lidl poinformował, że podnosi wynagrodzenia dla swoich pracowników. Średnio o blisko 10 procent. Niemiecka sieć chce też zatrudnić setki kolejnych osób.
Zobacz wideo

Lidl podnosi pensje pracownikom. W komunikacie przesłanym do naszej redakcji czytamy, że z początkiem marca pracownicy sklepów będą zarabiać od 3100 zł brutto do 3850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu - 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto. Pensje różnią się w zależności od lokalizacji sklepu. Średni wzrost pensji wynosi 9,2 proc. 

1300 miejsc pracy

Spółka informuje też, że stworzyła ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku chce zatrudnić łącznie 1300 nowym pracowników.

Sieć oprócz najwyższych wynagrodzeń w branży oferuje pakiet benefitów pozapłacowych - m.in. stabilne zatrudnienie dzięki umowie o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatną opiekę medyczną w placówkach Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz, kartę Multisport, dofinansowanie kursów i nie tylko.  

Biedronka też zmienia system płac

Wiadomości Handlowe informują, opierając się na nieoficjalnych danych, że pracownicy sieci Biedronka będą zarabiać od 2250 do 3000 złotych brutto, ale mogą liczyć na premie. 

W sklepach zlokalizowanych w małych i średnich miastach pracownicy mieliby zarabiać od 2250 zł, przez 2350 zł do 2500 zł brutto. Oprócz tego mogą otrzymać nagrody i premie, co w sumie podnosiłoby wynagrodzenie do kwoty 2870-3120 zł brutto.

Czytaj też: Dyskonty coraz mocniej rozpychają się łokciami na rynku. Ale odczuwają skutki zakazu handlu

Na początku roku Biedronka w przekazanym nam komunikacie wyjaśniła, że zmienia sposób rozliczania premii wśród swoich pracowników. Od stycznia kwartalna premia uznaniowa przyznawana za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. Oznacza to, że pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto.

Od stycznia 2019 r. zmianie uległ też sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.  

Więcej o: