Zarobki w NBP ujawnione. Mamy pełną tabelę z wykazem stanowisk. Ile zarabia Martyna Wojciechowska?

Narodowy Bank Polski opublikował pełną listę płac na stanowiskach kierowniczych. Znamy wysokość pensji osób kierujących poszczególnymi departamentami, w tym bohaterek publikacji "Wyborczej".
Zobacz wideo

NBP opublikował pełną listę płac wypełniając tym samym ustawę uchwaloną kilka tygodni temu przez Sejm. Na ogólnie dostępnej stronie możemy przejrzeć zarobki wszystkich osób zajmujących kierownicze stanowiska, w tym kierujących departamentami.

Ile zarabia Martyna Wojciechowska?

Poszczególne pozycje nie zawierają nazwisk, jedynie stanowiska. Na liście w pozycji "dyrektor departamentu Departament Komunikacji i Promocji" jako wynagrodzenie podano 49 563 zł.

Możliwe, że właśnie taką kwotę zarabia Martyna Wojciechowska, która była bohaterką artykułu "Gazety Wyborczej". Opisała ona wysokie pensje w NBP pisząc, że zarobki niektórych osób sięgają 65 tys. zł. Jak wynika z publikacji NBP, ujawnione dane o przeciętnych wynagrodzeniach zawierają: wynagrodzenie zasadnicze / chorobowe / zasiłki, premie, nagrody, nagrody jubileuszowe, i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Roman Imielski z "Gazety Wyborczej" różnicę pomiędzy kwotą widoczną w tabeli a opisywaną w publikacji wyjaśnia w następujący sposób.

Pani Martyna Wojciechowska, dyrektor ds. komunikacji i promocji w NBP, najlepiej opłacanym dyrektorem banku centralnego. W 2018 r. 50 tys. zł miesięcznie, a do tego trzeba dodać 12 tys. za zasiadanie w radzie BFG, gdzie posłał ją prezes Glapiński

- pisze na Twitterze.

Dodaje jednocześnie, że tabela NBP zdradza jeszcze jedną istotną informację - była żona koordynatora służb Mariusza Kamińskiego jako dyrektor departamentu edukacji i wydawnictw NBP zarabia prawdopodobnie - przyjmując dane opublikowane przez Bank - 38 849 zł.

Zarobki Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik w NBPZarobki Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik w NBP Fot. NBP

W dokumencie znajdujemy też pozycję "dyrektor departamentu Gabinet Prezesa". Przypisana do niej pensja to 42 760 zł. Możliwe, że tyle właśnie zarabia Kamila Sukiennik, szefowa gabinetu prezesa NBP Adama Glapińskiego, również opisywana przez "Wyborczą". 

Sprawdź zarobki w NBP - są dostępne pod tym adresem. 

Zarobki ujawnione przez NBPZarobki ujawnione przez NBP źródło: NBP

Zarobki ujawnione przez NBPZarobki ujawnione przez NBP źródło: NBP

Zarobki ujawnione przez NBPZarobki ujawnione przez NBP źródło: NBP

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (414)
Zarobki w NBP ujawnione. Mamy pełną tabelę z wykazem stanowisk. Ile zarabia Martyna Wojciechowska?
Zaloguj się
 • rattenkrieger

  Oceniono 108 razy 104

  Do tego pewnie dochodzą jakieś dodatki, czyli Gazeta napisała prawdę. A na konferencji bezczelnie zaprzeczali.

 • po-nurak

  Oceniono 72 razy 70

  50 tysięcy ? 50.000 złotych ? No to PiS-owska bida z nędzą...
  Ważne, że emeryt dostanie jednorazowo extra 1.100 złotych. I jeszcze się ucieszy, i na prezesa zagłosuje.
  A Pani Martyna pewnie od rana chodzi smutna, że się cała Polska dowiedziała ile ta bidulka zarabia...

 • wejsunek47

  Oceniono 48 razy 48

  czyli miesięcznie zarabia tyle ile "średni emeryt" otrzymuje w 3 lata...... super kraj.... do prywatnych firm nic nie mam ale ta kasa to nas wszystkich podatników.....i to jest plucie w twarz ciężko pracującym i płacącym podatki frajerom...

 • lupus.y

  Oceniono 44 razy 42

  No, widzicie? Wcale nie 65 tysiecy! Nawet nie 50 tys.! Zaledwie 49,5 tys.! Waciki.

 • muzoman

  Oceniono 42 razy 40

  Królewskie apanaże mają dwórki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX