Wojna handlowa. Zasłona dymna, czy rozejm? Chiny zadowolone, bo Trump opóźnił wyższe cła

Chińskie władze zadowolone z decyzji o odłożeniu terminu wprowadzenia przez USA dodatkowych ceł na chińskie towary. 1 marca taryfy celne na chińskie towary o wartości 200 miliardów dolarów miały wzrosnąć z 10 do 25 procent.

Nie doszło do tego, bo USA i Chiny wciąż prowadzą negocjacje handlowe. Chińskie ministerstwo handlu z zadowoleniem przyjęło opóźnienie wprowadzenia przez USA dodatkowych stawek celnych na chińskie towary - napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronach internetowych ministerstwa.

Już w ubiegłą niedzielę prezydent Donald Trump zapowiedział, że planowane na 1 marca podwyższenie ceł na razie nie wejdzie w życie. Pod koniec ubiegłego tygodnia delegacje Stanów Zjednoczonych i Chin negocjowały w Waszyngtonie warunki porozumienia handlowego. Obydwie strony przyjęły wyniki rozmów z zadowoleniem, ale wciąż nie ustalono ostatecznej treści dokumentu. Negocjacje będą kontynuowane.

Amerykańska administracja na razie nie podaje nowego terminu ewentualnego wprowadzenia ceł. Jak wcześniej prognozowano 25 proc. stawka celna miałaby objąć chińskie towary, których wartość eksportu szacowana jest na 200 miliardów dolarów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (21)
Wojna handlowa. Zasłona dymna, czy rozejm? Chiny zadowolone, bo Trump opóźnił wyższe cła
Zaloguj się
 • mr.knox

  Oceniono 9 razy 1

  Juz z wybranego na poczatku zdjecia wiadomo, ze bedzie to gniot a nie artykul, ktory niczego polskiemu czytelnikowi nie przyblizy i o niczym nie poinformuje. Gdyby autorzyna wiedzial jakie sa realia z ostatnich negocjacjach USA z Chinami, spalilby sie ze wstydu...

 • zwispokolana

  0

  Uratował komunizm przed zagładą. Niech będzie potępiony!!!

 • leonleonidas

  Oceniono 8 razy 0

  Do wyborow w USA nic sie nie wydazy.
  Po wyborach niech nas sam Stworca ma w swojej opiece.

  Bedzie jechanka.

 • mazzini890

  Oceniono 7 razy -1

  W zamian za co,Donaldzie?

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy -2

  Trump na fali: poniósł kolejny sromotny triumf.
  Chińczycy ustawili Trumpa w pozycji chiński snooker.
  Trump sie nawrzeszczał, namachał "rencamy", jak to on załatwi chińskie szwindle. Jego właśni zaś koledzy z biznesu bez ogródek nawrzeszczeli na niego, że przez jego awanture z Chinami oni straca 260 miliardów, więc Trump wziął sie zurueck....
  Chinczycy teraz udaja, ze dyplomatycznie pozwalają Trumpowi wybrnąc z twarzą ("dalsze niegocjacje"). Ale Trump nie ma ruchu: jak w chińskim snookerze musi wziąc ogon pod siebie.
  A i jeszcze przed chwilą dał na innym polu wspaniały popis beztalencia negocjacyjnego: Kim w Hanoi ograł go po raz kolejny jak sztubaka.
  Sukces za sukcesem. 27:1.

 • psyhodelic

  Oceniono 10 razy -2

  Czytam ten artykuł oczom nie wierzę, bo CNN pisze ze Trump błaga PRC by nie wprowadzali ceł na amerykańskie produkty rolne warte 250 mld $. Mówią prawdę mówiąc że G W jest stronnicza i uzależniona od wielkiego brata.

 • e50504

  Oceniono 5 razy -3

  27:1 w wersji amerykańskiej, ale beka xD Na zdjęciach z delegacjami chińskimi hamburgerów trzeba fotografować od pasa w górę, bo portkami trzęsą tak że nie idzie dobrego kadru złapać xD

 • jami100

  Oceniono 8 razy -4

  Odlożone prawdopodobnie na zawsze, bo w Trumpie pewnie więcej biznesmena niż ideologa.
  A skoro już jesteśmy w rejonie, to ciekawe czemu gazetka tak skrzętnie ukrywa wietnamski sukces Trumpa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX