CBA zatrzymało 11 osób w związku ze śledztwem dotyczącym firmy GetBack. Chodzi o wątki dotyczące piramidy finansowej, oszustw, fikcyjnych umów i wyprowadzania za pośrednictwem pieniędzy z GetBacku - czytamy w komunikacie tej służby.
Wśród zatrzymanych przez funkcjonariuszy stołecznego CBA są byli dyrektorzy i pracownicy jednego z banków oraz osoba współpracująca z Piotrem B., zatrzymanym do tej sprawy w czerwcu 2018 roku. Agenci CBA przeszukują ich mieszkania. Te osoby mają zostać przewiezione do stołecznej Prokuratury Regionalnej, gdzie usłyszą zarzuty.
W lutym CBA zatrzymało byłego prezes Idea Banku w związku ze śledztwem ws. afery GetBacku. Wraz z nim ujęto jeszcze 17 osób.
W październiku ubiegłego roku na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zatrzymano kolejnych siedem osób, mających związek z przestępstwami popełnianymi na szkodę spółki GetBack S.A
Wśród zatrzymanych jest były wiceprezes GetBack S.A., dyrektor zarządzający GetBack, dyrektor obszaru windykacji i prokurent GetBack, właściciel warszawskiej kancelarii komorniczej oraz osoby z branży - właścicielki spółek powiązanych z zatrzymanymi.
GetBack powstał w 2012 roku. Zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami. W lipcu 2017 jej akcje zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. O spółce zrobiło się głośno wiosną zeszłego roku, gdy okazało się, że ma ona problemy z wykupem wyemitowanych obligacji korporacyjnych. Ich wartość szacuje się na ponad 2,5 miliarda złotych, a liczbę obligatariuszy na przeszło 9 tysięcy.
Śledztwo w sprawie GetBack dotyczy wyrządzenia tej spółce szkody majątkowej i przestępstw związanych z obrotem giełdowym. Dotychczas w postępowaniu zarzuty usłyszało 38 osób.
Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.