Para Francuzów pozbywa się willi wartej 1,5 mln euro. Chcą... 13 euro. Zdobycie jej może nie być proste

Para Francuzów chce pozbyć się swojej posiadłości wartej 1,5 mln euro. Willę można jednak nabyć za zaledwie 13 euro. Jest tylko kilka warunków.
Zobacz wideo

Para Francuzów z miejscowości Cenac et St-Julien na południu kraju tuż przed odejściem na emeryturę chce w intrygujący sposób sprzedać swą posiadłość, którą wcześniej przez 20 lat wynajmowali lokatorom. 

Warta 1,5 mln euro stylowa willa o powierzchni 450 metrów kwadratowych z basenem może stać się własnością osoby, która wpłaci zaledwie 13 euro, czyli ok. 60 zł. To rodzaj wpisowego. Dodatkowym warunkiem jest odpowiedź na dwa pytania zadane przez właścicieli. Autor odpowiedzi, które najbardziej spodobają się właścicielom, otrzyma klucze. W konkursie musi wziąć udział przynajmniej 150 tys. osób.

Czytaj też: Minister inwestycji i rozwoju: Będzie łatwiej o pozwolenie na budowę. Ale na tym nie koniec

Jak informuje serwis lessentiel.lu, w wyścigu po posiadłość tylko w ciągu pierwszych kilku dni wzięło udział 1,5 tys. osób. Kwota, którą zebrali aktualni właściciele wynosi 19,5 tys. euro. Sprzedaż nieruchomości ma nastąpić jeszcze w tym roku, konkurs może jednak zostać przedłużony do końca 2020 roku. 

Posiadłość La Guérinière mieści się ok. 160 km na północ od Tuluzy i 200 km na wschód od Bordeaux. Jej atutem jest bliskość natury, lasów, zieleni. Właściciele zdecydowali jednak, że wolą się "przenieść bliżej morza". 

Na Sycylii kupisz teraz dom za 1 euro, ale...

Atrakcyjne cenowo - jak się wydaje po przeczytaniu tytułu oferty - oferty sprzedaży nieruchomości pojawiają się co jakiś czas. Władze malowniczego włoskiego miasteczka Sambuca di Sicilia sprzedają np. domy za symboliczną kwotę 1 euro. Szczęśliwi nabywcy takich nieruchomości muszą jednak zobowiązać się do przeprowadzenia generalnego remontu, który - jak wyliczają eksperci -  wyniesie około 15 tys. euro (czyli ok. 65 tys zł). Z kolei władze innych regionów są gotowe płacić osobom, które zechcą się u nich osiedlić nawet 10 tys. euro

Zobacz wideo
Więcej o: