Majówka 2019. Kiedy wypada i jak najkorzystniej zaplanować urlop na majówkę?

Majówka to jeden z najbardziej korzystnych momentów w roku, dzięki któremu można liczyć na dłuższy wyjazd krajowy lub zagraniczny. W 2019 roku jeden dzień urlopu w pracy gwarantuje nam aż pięć dni odpoczynku.
Zobacz wideo

Długi weekend majowy rozpocznie się już w środę 1 maja. Większość uczniów i studentów może tradycyjnie liczyć na dłuższą przerwę, jednak osoby pracujące muszą zastanowić się nad tym, jak najkorzystniej zaplanować swój urlop w maju.

Majówka 2019 - pięć lub dziewięć dni wolnego, jak zaplanować swój urlop w maju?

1 i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy. Pierwszego maja wypada Święto Pracy (Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy), a w piątek Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypadają one bardzo korzystnie: kolejno w środę i w piątek.

Czwartek 2 maja to z Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Wielu pracodawców jednak przychylnie rozpatruje wnioski o urlop tego dnia lub zezwala na pracę zdalną. Biorąc jeden dzień urlopu w pracy możemy liczyć na aż pięć dni wolnego. Dłuższe wyjazdy również są możliwe, jeśli do 2 maja dodamy urlop 29 i 30 kwietnia: wtedy nasz urlop przeciągnie się do aż 9 dni wolnego.

Więcej o: