Majówka 2019. Godziny pracy urzędów. Dzisiaj mija termin złożenia deklaracji PIT

Tradycyjnie pod koniec kwietnia mija termin składania rozliczeń podatkowych. W związku ze zbliżającą się majówką urzędy wprowadziły kilka ułatwień dla petentów.
Zobacz wideo

We wtorek 30 kwietnia mija ostateczny termin na złożenie rozliczenia rocznego. Dzięki usłudze Twój e-PIT miliony Polaków rozliczyło się za pośrednictwem internetu. Niektórzy jednak wolą swój PIT zdać osobiście w urzędzie skarbowym.

Dodatkowa pomoc w rozliczeniach PIT

Do urzędów w większości udać musieli się także podatnicy składający PIT-36, PIT-36L i PIT-28, którzy w tym roku nie mogli jeszcze skorzystać z platformy Twój e-PIT. Z powodu zbliżającego się ostatecznego terminu rozliczenia podatków wiele urzędów będzie dziś  otwartych dłużej niż zazwyczaj.

Urzędnicy w tym czasie udzielać będą wsparcia osobom, które nie potrafią lub nie są pewne czy prawidłowo rozliczyły swoje zeznanie podatkowe. Ponadto uruchomione zostały dodatkowe formy kontaktu dla petentów. Informacji w sprawie rozliczania PIT-ów udziela m.in. Krajowa Informacja Skarbowa, której konsultanci dostępni będą dla zainteresowanych w godzinach od 7 do 18. Można się z nimi kontaktować za pośrednictwem telefonów:

  • tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych) 
  • tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych) 
  • tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy) 

Dodatkowo informacje można uzyskać za pośrednictwem e-maila:

  • pomoc przy usłudze Twój e-PIT - pytania dot. usługi Twój e-PIT można przesyłać na adres e-mail: info.epit@mf.gov.pl
  • pomoc techniczna Portalu Podatkowego - pomoc ws. problemów technicznych przy obsłudze systemu e-Deklaracje pod adresem e-mail: info.e-deklaracje@mf.gov.pl
  • pomoc konsultanta KIS – pytania można przesyłać wypełniając formularz na Portalu Podatkowym: https://www.podatki.gov.pl/zadaj-pytanie/pytanie-e-mail/ 

Dodatkowo od 8 do 16 za pośrednictwem formularza można umówić się na czat z konsultantem KIS. 

Godziny pracy urzędów w czasie majówki 2019

2 maja nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy ale zgodnie z zarządzeniem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka tego dnia urzędy administracji rządowej będą nieczynne. Dotyczy to ministerstw, urzędów centralnych, urzędów wojewódzkich, urzędów statystycznych, inspektoratów oraz urzędów należących do Krajowej Administracji Skarbowej (czyli także urzędy skarbowe). Zarządzenie to nie dotyczy urzędów miast i gmin, starostw powiatowych czy urzędów marszałkowskich, ale w ich przypadku czas pracy również może być znacznie skrócony. 1 i 3 maja są to dni ustawowo wolne od pracy dlatego w te dni urzędy będą zamknięte.

Dodatkowy dzień wolny dla urzędów 2 maja 2019 roku oznacza także konieczność określenia dodatkowego dnia, w którym dzień wolny zostanie przez urzędników odpracowany. W związku z tym ustalono, że najbliższa sobota po długim weekendzie majowym, czyli 11 maja, będzie dla urzędników dniem pracującym. 

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed