Wafelek Prince Polo był dla wielu pasażerów nieodłącznym elementem podróży z PLL LOT. Przekąska była rozdawana pasażerom na wszystkich lotach polskiego przewoźnika wraz z kawą, herbatą lub wodą. Od 1 maja się to zmieni, bo Prince Polo zastąpi nowy batonik.
LOT nie zamierza jednak kupować przekąski od zagranicznej firmy. Nowe wafelki Grześki - podobnie jak Prince Polo - to również produkt polskiego producenta.
Grześki fot. Grześki / screen z reklamy na YouTube
Od 1 maja br. na pokładach samolotów LOT-u naszym pasażerom serwowana będzie nowa słodka przekąska – wafle Grześki. Produkt Goplany jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wafelków w Polsce. Jego receptura nawiązuje do polskich tradycji cukierniczych. Jesteśmy przekonani, że nową propozycję docenią wszyscy nasi pasażerowie, w tym rosnąca liczba gości z zagranicy
- mówi Jakub Panek z biura prasowego LOT.
Poczęstunek na pokładzie samolotu LOT-u lecącego z Warszawy do Lublina Fot. Jakub Panek / Gazeta.pl
Choć Grześki będą serwowane od 1 maja, poprzednia przekąska będzie stopniowo zastępowane przez nową. Ostatecznie pojawi na wszystkich rejsach PLL LOT, zarówno krajowych, jak i długodystansowych. Grześki będą też dostępne w salonikach biznesowych linii ("Polonez" i "Mazurek" w Warszawie).
„Grześki” będą sukcesywnie wprowadzane do oferty we wszystkich rejsach LOT-u, jak również będą dostępne w salonach LOT Business Lounge „Polonez” i „Mazurek” na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie
- dodaje Jakub Panek.
Wydaje się, że Prince Polo na dobre wgryzł się w świadomość pasażerów. Jak informuje branżowy serwis rynek-lotniczy.pl, słynny batonik był dostępny na pokładach LOT-u od 2007 roku. W 2010 roku LOT zastąpił go Princessą, ale po kilku miesiącach wafelek w złotym opakowaniu powrócił na pokłady samolotów polskiego przewoźnika.
Prince Polo był produkowany od 1955 r. przez cieszyńską firmę Olza SA, która obecnie należy do globalnego koncernu Mondel?z International. Batony - poza Polską - sprzedawane są jeszcze w kilku krajach w Europie. Grześki są z kolei wytwarzane przez poznański zakład cukierniczy Goplana, a wcześniej były produkowane przez Fabrykę Pieczywa Cukierniczego "Kaliszanka".
Czytaj też: Lecieliśmy z nowego megalotniska w Stambule. Wszystko działa zadziwiająco sprawnie. Taki ma być CPK
Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>