LOT rezygnuje z wafelków Prince Polo. Teraz na pokładach będą częstować Grześkami

Po wielu latach z PLL LOT znika słynne Prince Polo. Od 1 maja zostanie zastąpione przez wafle Grześki produkowane przez poznańską firmę Goplana. Nowa przekąska pojawi się na pokładach wszystkich samolotów PLL LOT i w salonikach biznesowych linii.

Wafelek Prince Polo był dla wielu pasażerów nieodłącznym elementem podróży z PLL LOT. Przekąska była rozdawana pasażerom na wszystkich lotach polskiego przewoźnika wraz z kawą, herbatą lub wodą. Od 1 maja się to zmieni, bo Prince Polo zastąpi nowy batonik.

LOT nie zamierza jednak kupować przekąski od zagranicznej firmy. Nowe wafelki Grześki - podobnie jak Prince Polo - to również produkt polskiego producenta.

GrześkiGrześki fot. Grześki / screen z reklamy na YouTube

Od 1 maja br. na pokładach samolotów LOT-u naszym pasażerom serwowana będzie nowa słodka przekąska – wafle Grześki. Produkt Goplany jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych wafelków w Polsce. Jego receptura nawiązuje do polskich tradycji cukierniczych. Jesteśmy przekonani, że nową propozycję docenią wszyscy nasi pasażerowie, w tym rosnąca liczba gości z zagranicy

- mówi Jakub Panek z biura prasowego LOT.

Poczęstunek na pokładzie samolotu LOT-u lecącego z Warszawy do LublinaPoczęstunek na pokładzie samolotu LOT-u lecącego z Warszawy do Lublina Fot. Jakub Panek / Gazeta.pl

Choć Grześki będą serwowane od 1 maja, poprzednia przekąska będzie stopniowo zastępowane przez nową. Ostatecznie pojawi na wszystkich rejsach PLL LOT, zarówno krajowych, jak i długodystansowych. Grześki będą też dostępne w salonikach biznesowych linii ("Polonez" i "Mazurek" w Warszawie).

„Grześki” będą sukcesywnie wprowadzane do oferty we wszystkich rejsach LOT-u, jak również będą dostępne w salonach LOT Business Lounge „Polonez” i „Mazurek” na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie

- dodaje Jakub Panek.

Wydaje się, że Prince Polo na dobre wgryzł się w świadomość pasażerów. Jak informuje branżowy serwis rynek-lotniczy.pl, słynny batonik był dostępny na pokładach LOT-u od 2007 roku. W 2010 roku LOT zastąpił go Princessą, ale po kilku miesiącach wafelek w złotym opakowaniu powrócił na pokłady samolotów polskiego przewoźnika.

Prince Polo był produkowany od 1955 r. przez cieszyńską firmę Olza SA, która obecnie należy do globalnego koncernu Mondel?z International. Batony - poza Polską - sprzedawane są jeszcze w kilku krajach w Europie. Grześki są z kolei wytwarzane przez poznański zakład cukierniczy Goplana, a wcześniej były produkowane przez Fabrykę Pieczywa Cukierniczego "Kaliszanka".

Czytaj też: Lecieliśmy z nowego megalotniska w Stambule. Wszystko działa zadziwiająco sprawnie. Taki ma być CPK

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (185)
Grześki zamiast Prince Polo na pokładach PLL LOT. Nowe wafelki, ale również z Polski
Zaloguj się
 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 47 razy 33

  A może najbardziej słuszną nazwę dla rasowego wafla- Jarek?

 • total_immersion

  Oceniono 29 razy 25

  Lot do Stambulu lotem , poczestunek prince polo i woda.
  Powrot do warszawy Air Turkish w tych samych godzinach : cieply obiad , soki , wino piwo.
  Lot = dziadostwo.

 • batura3

  Oceniono 28 razy 22

  Grześki...LOT reklamuje Schetynę????:))) Co na to Piss? Dlaczego nie Jareczki??

 • 2jack

  Oceniono 22 razy 18

  Batoniki / wafelki pokryte czekolada ktora sie kruszy na milion kawalkow, przy ugryzieniu
  jest calkowitym nieporozumieniem do podawania w samolocie.
  Leca te okruchy na ubranie , fotel , na ktorym usiadzie kolejny pasazer w nastepnym locie.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 23 razy 17

  parę uwag:

  1) prince polo wygląda bardziej elegancko nie da się ukryć, grześki przaśnie
  2) prince polo było zawsze najwyzszym 'wyrazem' polskości
  3) sprawa gustu,a l grzeski sa mniej słodkie (nie wiem czy kiedyś zmienili recepturę w prince polo i dosłodzili)

  jeśli to jest posunięcie pseudo-partidiotyczno-wyklęte-narodowe, to stajemy sie już 'bananową' republiką

 • mackowy74

  Oceniono 23 razy 15

  A POLITYKĘ, NEWSWEEKA I ZACHODNIE GAZETY, JUŻ ZASTĄPIŁ ALBO ZASTAPI:GOŚĆ NIEDZIELNY I NASZ DZIENNIK,W GŁOŚNIKACH RADIO MARYJA,CHACHA!!LOT ZA PiS TO NASZA PORAŻKA!!

 • icehunter

  Oceniono 14 razy 12

  Do tego zimny Lech free.

 • chocbynawstecznym

  Oceniono 18 razy 12

  Lubię oba - choć Prince Polo zmniejszyło ostatnio wagę wafelka (bez zmiany ceny oczywiście)... Jest jedno ALE - Prince Polo to od dawna towar eksportowy, a Grześki to raczej "produkt lokalny" ;) - nie zdziwiłbym się gdyby podpisali umową na mocy której Grześki do LOTu dostarczaliby za darmo w ramach promocji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX